Życzenia nitką haftowane


Tytuł: Życzenia nitką haftowane
Wydawnictwo:
Przydatnej sztuki haftowania na kartce uczyłam się na studiach. Do tej pory to dla mnie czarna magia i okropna mordęga.
Z przyjemnością (w końcu efekt zawsze jest zadowalający) i troszkę z wyzwaniem potraktowałam książkę wydaną nakładem Wydawnictwa Jedność: "Życzenia nitką haftowane".
Zaskoczyła mnie ogromna ilość pomysłów i fantastycznych instrukcji.

Haftowanie na kartce jest trudne, nie będę ukrywać. Z prostymi wzorami poradzą sobie już nawet dzieci, ale trudne wzory i przejścia pomiędzy dziurkami sprawiają, że trzeba mieć ogromną cierpliwość.

W środku książki jak już wspominałam znajdziemy mnóstwo inspiracji. Zdjęcia wzorów są opatrzone fachowym komentarzem i pomocnymi poradami. Całość książki prezentuje się bardzo dobrze i jak na osobę, która chce spróbować haftowania ilość wzorów jest wystarczająca.
Polecam!


6 komentarzy :

 1. Kurczę, bardzo przydatna umiejętność, a tak niedoceniana! Dziecko ma szansę wyrobić się manualnie, no i najzwyczajniej w świecie jest to świetny pomysł na dobrą zabawę:)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ojej, ale fajna książka! Uwielbiam takie poradniki artystyczne :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Też mam tę książkę, tylko brak czasu na naukę.Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Haftowanie to nic dla mnie, czarna magia, coś tam w szkole się uczyłam, ale kompletnie nie pamiętam. Ale za to, bardzo lubię szydełkować. W ogóle robótki ręczne pomagają człowiekowi się wyciszyć, uspokoić, zrelaksować kiedy umysł jest obciążony nadmiarem spraw codziennych. I gdzieś tam kiedyś wyczytałam, że robótki ręczne działają pozytywnie na inteligencję, ale czy to prawda?

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj nie nie. Nigdy nie byłam uzdolniona manualnie. A igła i nitka mnie nadal przerażają. Więc dam sobie spokój. :) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zawsze chciałam pisać książki i haftować.Niestety-ani,ani!

  OdpowiedzUsuń

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka