Motyl w podróży - Beata Wróblewska

Autorka: Beata WróblewskaTytuł: Motyl w podróżyWydawnictwo:
Marta choć otoczona kochającymi ją ludźmi czuje się bardzo samotna. Dziadkowie, którzy zajmują się wnuczką starają się jej stworzyć bezpieczny i ciepły dom lecz mimo ich starań Marta czuje się źle.
Być może zastanawiacie się dlaczego? Otóż nasza mała dziesięcioletnia bohaterka ma także rodziców. Są rozwiedzeni i niezbyt interesują się córką. Ojciec dziewczynki odwiedza ją tylko w wyznaczone dni, natomiast matka traktuje córkę jak równolatkę, a nie jak swoje dziecko. W tej sytuacji uczucie samotności jest niestety bardzo uzasadnione.

Książka "Motyl w podróży" ujmuje nie tylko swoją treścią ale także delikatnością. Autorka w bardzo subtelny sposób, ujęła problem, który w naszych czasach dotyka wiele dzieci. My dorośli czasem nie zdajemy sobie sprawy z tego, że dziecko może czuć się samotnie. Staramy się zapewnić mu opiekę, rozmawiamy z nim, staramy się być fajnym rodzicem na tyle na ile to możliwe, a czasem wystarczy po prostu pobyć z dzieckiem, przytulić, wytłumaczyć i zająć się nim.

Książka momentami jest bardzo wzruszająca. Prócz wielu zabawnych sytuacji, bardzo mądrych i ciepłych rozmów, książka jest właśnie wzruszająca. Jest to chyba jedna z lepszych książeczek dla dzieci. jakie miałam okazję ostatnio czytać. Bardzo polecam ją nie tylko dzieciom, ale i rodzicom. Jestem pewna, że i mały i duży czytelnik odnajdzie w niej coś dla siebie:)
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka