Słonecznikowa dziewczynka - Renata Opala

Autorka: Renata OpalaTytuł: Słonecznikowa dziewczynkaWydawnictwo:
Uwielbiam opowieści o zamkach i księżniczkach. Chyba jeszcze z nich nie wyrosłam:)
Szczerze powiedziawszy nie sądziłam, że "Słonecznikowa dziewczynka" będzie o księżniczkach. Myślałam raczej coś o dziewczynce mieszkające w polu czy czymś równie dziwnym:)
Okazało się, że nasza tytułowa dziewczynka to księżniczka Mirabelka. Była bardzo długo wyczekiwanym dzieckiem i gdy w końcu pojawiła się na świecie, uszczęśliwiła wielu ludzi.

Księżniczka mieszka w Słonecznikowym Królestwie, którego strzeże Smok Pomarańczowy. Niestety jak to w bajkach bywa jak jest księżniczka to i będzie zła królowa. W tej bajce swoje miejsce znalazła królowa Ciemności, która porywa słonecznikową dziewczynkę i więzi ją w bardzo smutnym królestwie. Dziewczynka niedługo ma zostać wydana za mąż za brzydkiego księcia Szarugę..zapraszam do słonecznikowej krainy, w której wszystko jak to w bajkach bywa pewnie skończy się dobrze:)))

"Słonecznikowa dziewczynka" to fantastyczna książka, w której zakocha się każda mała dziewczynka marząca o byciu księżniczką:)
Oczywiście oprawa książki jest przepiękna. Twarda okładka wiele przetrzyma a kolorowe i bajeczne ilustracje przyciągną wzrok każdego nawet najmniejszego czytelnika.
Polecam!

2 komentarze :

 1. wychowalam sie na starych szarawych ilustracjach ;)
  teraz taka kolorowa wersja - jestem w szoku ;)

  tamte byly lepsze, ale pewnie dzisiejsi mali czytelnicy maja inne zdanie
  a bajka bardzo dobra, do dzisiaj pamietam,

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak zwykle w przypadku takich pięknych, kolorowych książeczek żałuję, że nie mam dziecka w odpowiednim wieku:)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka