Sukienka z mgieł - Joanna M. Chmielewska

Autorka: Joanna M. ChmielewskaTytuł: Sukienka z mgiełWydawnictwo:

Piwnica pod Liliowym Kapeluszem powstała z marzeń. W piwnicy spotykają się ludzie, którzy podświadomie szukają bliskości innego człowieka, pomocy czy dobrego słowa. Właścicielką piwnicy jest Weronika. Marzycielka i pełna dobrej energii osoba. W dzieciństwie Weronika była pozostawiona sama sobie. Jej trudne do opisania relacje z rodzicami ciągną się za nią niemal do samego końca książki.

Akcja książki toczy się wokół klientów kawiarenki, do której zaglądają ludzie z różnych klas społecznych. Jest żona pijaka pani Anastazja, która mimo swojego ciężkiego życia nigdy nie przestała marzyć, jest Endriu młody chłopak, który pomaga w kawiarence w zamian za pomoc w nauce, jest pan Małomówny, który skrywa wiele tajemnic i mnóstwo innych osób, które poznamy czytają "Sukienkę z mgieł".

Weronika prócz prowadzenia kawiarenki jest także szczęśliwie zakochana. Niebawem ma lecieć do ukochanego, który mieszka w Brazylii. Życie jednak pisze inny scenariusz i Weronika musi się zmierzyć z chorobą ciała ale także i duszy.

To już moje drugie spotkanie z twórczością Joanny M. Chmielewskiej. Od "Sukienki z mgieł" trudno się oderwać. Czyta się ją jednym tchem. Problemy bohaterów są tak prawdziwe, że czytelnik czuje jakby był ich częścią.
Bardzo się ucieszyłam widząc starych znajomych poduszkowych (Łukasz i Hanka z Poduszki w różowe słonie) choć jak dla mnie było ich zdecydowanie za mało!
Podoba mi się także kreacja głównych bohaterów oraz sposób narracji. Jestem na nie, jeżeli chodzi o zakończenie. Jest dla mnie niepełne i zbyt górnolotne. Chociaż przyznam, że mimo swoich wad jest trochę magiczne i nierzeczywiste.
Po cichu liczę także na kontynuacje losów Weroniki:)
Kto wie?
Książkę polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka