Wszystkie kobiety don Hułana - Maciej Benewicz

Autor: Maciej BenewiczTytuł: Wszystkie kobiety don HułanaWydawnictwo:
Pozytywne recenzje dotyczące tej książki skutecznie przyciągają do czytania. Nie mogłam zrobić niczego innego, jak odłożyć wszystkie inne na bok i zacząć czytać.

Historia książki zaczyna się od telefonu. Zrozpaczona matka prosi o pomoc w poszukiwaniu swojego syna Hirka - Piotra Glucka, rzekomo najlepszego przyjaciela syna. Niestety Piotr nie czuje się przyjacielem Hirka, a najlepsze jest to, że przez ostatnie lata nawet nie miał z nim kontaktu..
Chcąc nie chcąc bierze się za tę sprawę i napotyka na swojej drodze mnóstwo kobiet związanych właśnie z Hirkiem. A to żona, to kochanka, tu nagle córka i każda z nich stara się mu opowiedzieć swoją wersję wydarzeń. Piotr, który nie lubi angażować się w tego typu sprawy tym razem musi to zrobić, bo najzwyczajniej w świecie ciekawość bierze górę..

Powiem szczerze, że ja jestem książką zaskoczona. Dawno nie czytałam tak dobrej książki z wątkiem psychologicznym. Autor wiedział co pisze, bo ma specjalizację z psychologii, więc książka dużo na tym zyskuje.
"Wszystkie kobiety don Hułana" to opowieść przede wszystkim o poszukiwaniu własnej tożsamości, a także o trudnej drodze godzenia się z przeszłością.
Polecam!

5 komentarzy :

 1. Mam bardzo mieszane uczucia co do tej książki. Pozytywne recenzje kuszą, tematycznie też wydaje się być ciekawa, ale mnie jakoś do niej niespieszno. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawie się zapowiada, chętnie przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. czytałąm już! Naprawdę dobra, zmusz do myślenia :)

  OdpowiedzUsuń
 4. wygląda interesująco, nie przepadam za tego typu historiami ale kto wie ;)

  OdpowiedzUsuń

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka