Lista - J.D Bujak


Autorka: J.D Bujak
Tytuł: Lista
Wydawnictwo:Wyobraźcie sobie, że dostajecie e-mala z imieniem i nazwiskiem kobiety zupełnie dla was nieznanej. Wyrzucacie go do kosza myśląc, że ktoś z pewnością pomylił adresy meilowe bądź zrobił wam głupi żart. Jednak wieczorem gdy już zdążyliście zapomnieć o całej sprawie, w telewizji pojawia się wzmianka o tym, że kobieta z waszego e-maila została brutalnie zamordowana. Żart? Pomyłka? A może ktoś celowo wysłał e-mail?
Mateusz, główny bohater książki "Lista" także myślał, że to głupi żart bądź pomyłka. Gdy dostał pierwszą wiadomość nawet zbytnio się nią nie przejął. Jednak morderca nie odpuszcza i Mateusz dostaje smsa z nazwiskiem kolejnej ofiary. Później przyjdzie pora na list pod drzwiami i nasz bohater poczuje się całkowicie osaczony.
Jednak to nie wszystko. Niebawem okaże się, że psychopata stworzył listę osób, które po kolei z zimną krwią w okrutny sposób morduje.
Mateusz także jest na liście..mężczyzna w popłochu ucieka, jednak od przeznaczenia podobno uciec się nie da...

Książka jest przerażająca. Makabryczne zbrodnie opisane szczegół po szczególe bardzo oddziałują na psychikę, moją szczególnie. Autorka stworzyła świat grozy, który wciąga czytelnika od samego początku.
Od książki trudno się oderwać, a po odłożeniu trudno o niej zapomnieć.
Niepewność, zagubienie i desperacja bohaterów jest tak silna, że właściwie czujemy się prawie tak jak bohaterowie książki, którzy muszą uciekać przed Krwawym Żniwiarzem.
Jeżeli jeszcze nie czytaliście "Listy" to koniecznie musicie to zmienić. Sprawdźcie czy przypadkiem nie ma na niej Waszego nazwiska:))
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka