Kompendium wiedzy smokologicznej - Ernest Drake

Autor: Ernest Drake
Tytuł: Kompendium wiedzy smokologicznej
Wydawnictwo:

Nie powiem żebym była jakąś wielką fanką smoków, ale wiem, że dzieci je uwielbiają. Zresztą trudno im się dziwić gdy mają takie książki do wyboru!
Nakładem Wydawnictwa Debit ukazała się wspaniała książka, jest to "Kompendium wiedzy smokologicznej".

Wiedzy jest rzeczywiście w niej pod dostatkiem. Ale zacznę od wydania, bo chyba ono najbardziej mnie urzekło.
Książka przypomina bardzo starą księgę. Kartki wydają się zakurzone, a elegancka okładka sprawia wrażenie eleganckiej i bardzo tajemniczej. W środku czytelnik znajdzie mapy, ilustracje i ciekawostki.
Wiedza jest opracowana w bardzo przystępny i łatwy do opanowania sposób. Jest i zarys sylwetki smoka z boku i wymiary, a także informacje dotyczące tego co je a także jakie wytarza odgłosy. Słowem w tej książce znajdują się wszystkie informacje na temat smoków, które powinien znać każdy wielbiciel tych dziwnych stworzeń.

Każdy rozdział jest na swój sposób ciekawy, dla mnie jednak fenomenalnym i chyba najciekawszym rozdziałem był ten dotyczący smokologii w praktyce. A w nim znajdziemy informacje dotyczące tego jak zająć się smokiem gdy jest chory czy jak udzielić mu pierwszej pomocy. W tym rozdziale są także przepisy na wzmacniające potrawy i coś co powinien potrafić każdy znawca smoków! Podstawy języka smokońskiego:))

Bardzo Wam polecam tę książkę. Będzie wspaniałym prezentem dla dziecka, które interesuje się smokami. W tej pozycji znajdzie wiele ciekawostek i jestem pewna, że eleganckie i nietuzinkowe wydanie przypadnie mu do gustu:)

Durgh umm! (czyli po smokońsku dobranoc):))
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka