Tupcio Chrupcio i jego nowe przygody - Eliza Piotrowska

Autorka: Eliza PiotrowskaTytuł: Tupcio Chrupcio Nie dam sobie dokuczać
Tupcio Chrupcio Umiem się dzielić
Wydawnictwo:
Z niecierpliwością czekałam na kolejne wieści od Chrupcia. I oto jest! W końcu dwie kolejne książeczki z przygodami dzielnej myszki. Jak zwykle pięknie wydanie i jak zwykle poruszające ważne problemy.

"Umiem się dzielić" i "Nie dam sobie dokuczać" już tytuły wskazują na to o czym książki będą.
W "Umiem się dzielić" Tupcio staje przed problemem dzielenia się z innymi. Ile razy słyszymy w piaskownicy: oddaj to moje, nie zabieraj tego, nie pozwoliłem Ci i tak dalej. Tupcio także ma z tym problem i absolutnie nie chce się dzielić swoimi zabawkami. Ale kto się chce bawić z kimś kto nie chce się dzielić?

Dokuczanie to drugi problem, z którym bardzo często mają do czynienia dzieci, Tupcio także. W przedszkolu, do którego chodzi jest banda trzech łobuziaków, którzy terroryzują przedszkole. Tupcia także dosięga ich cięty język. Jak poradzi sobie Tupcio tego dowiecie się z książki:)

Oba tytuły są obowiązkowe w biblioteczce każdego dziecka. Za sprawą Tupcia można rozwiązać wiele dziecięcych problemów. Hasło: "Wychowanie przez czytanie" idealnie wpasowuje się w tę serię. Dodatkowo obie książeczki zawierają wskazówki dla rodziców i nauczycieli o czym porozmawiać z dziećmi po lekturze.
Oczywiście polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka