Wampirologia. Prawdziwa historia upadłych.

Tytuł: Wampirologia. Prawdziwa historia upadłych
Wydawnictwo:

Wampiry są ostatnio na topie. Może już troszkę mniej bo zastępują je inne dziwne stwory, ale mimo wszystko są osoby, które lubią wampiry i się nimi interesują.

Ta księga to prawdziwa skarbnica wiedzy o wampirach. I nie chodzi tutaj nawet o wiedzę merytoryczną, ale o sam sposób przekazania tej wiedzy. Książka jest tak magiczna, że nie można przejść obok niej nie zaglądając do środka. A w środku znajduje się pełno kieszonek, liścików i ukrytych schowków. Są też różne fajne rzeczy jak chociażby próbka zrzuconej smoczej skóry, czy pasmo włosów wampira. Te małe drobiazgi uwierzcie mi niesamowicie wpływają na wyobraźnię. Dziecko czytając dorabia sobie całą teorię zrzucenia tej skóry wymyślając do niej fakty czy zastanawiając się gdzie taką może znaleźć.

Sama wiedza zawarta w książce jest opracowana w taki sposób, że niesamowicie zaciekawia. W środku prócz wspomnianych wcześniej rzeczy dziecko znajdzie całą masę ilustracji i rzeczywiście konkretne informacje. Książkę polecałabym raczej dla starszych dzieci, niektóre ilustracje jak dla mnie są za poważne dla maluchów. Ale śmiało książkę możemy podarować dziecku przynajmniej dziewięcioletniemu. Zauważyłam też, że czytając lub przeglądając książkę budzi się w dziecku taki mały detektyw, który po nitce do kłębka chce dowiedzieć się wszystkiego. Jest to genialne i bardzo absorbujące:)
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka