Złocista dolina - Iwona J. Walczak


Autorka: Iwona J. WalczakTytuł: Złocista dolinaWydawnictwo:
Przyjaźń, wspomnienia i szara rzeczywistość to łączy trzy kobiety, które po latach znów mają wspólne marzenie.
Majka, Dorota i Kasia, kiedyś trzy studentki, dziś kobiety z przeszłością.
Dorota mieszka w Niemczech wraz z córką. Zawodowo zajmuje się opieką nad starszymi osobami. Dorota jest zgorzkniała, zła i niezadowolona, a córkę traktuje jak worek bokserski do wyżycia się i wylania wszystkich żali.
Majka chyba wiedzie najlepsze życie z ich wszystkich. Co prawda praca jej nie zadowala, ale za to ma kochającego i wspaniałego męża oraz córeczkę. Jest też Kasia, która żyje fotografią i wychowuje syna.
Tak się jakoś składa, że kobiety wspólnie postanawiają otworzyć ośrodek wypoczynkowy i w końcu zarabiać odpowiednie pieniądze.
I tutaj zaczyna się prawdziwa akcja! Czytelnik będzie miał okazję zobaczyć pierwsze kroki w tworzeniu ośrodka, będziemy świadkami narodzin nowej więzi między przyjaciółkami, będziemy podglądać ich plany, marzenia, a także poznamy ich charaktery. Czytelnik pozna także historię tej przyjaźni i powody oddalenia się od siebie kobiet.
"Złocista dolina" to książka, która jest bardzo realistyczna. Nawet bohaterki są bardzo realne, bo ich przyjaźń nie jest taka typowo książkowa, tylko bardzo nadszarpnięta przez różne wydarzenia i czas. Budowa ośrodka to nie nadzorowanie remontu i picie kawki w ogrodzie, ale ciężka praca i walka o każdy grosz. I to właśnie największy atut książki, jest realistyczna i szczera do granic możliwości.
Bohaterki mają bardzo różne charaktery i trudno sobie wyobrazić, że kiedyś mogły tak bardzo się lubić. Oczywiście najbardziej wkurzająca jest Dorota. Nie wiem jak z kimś takim można się przyjaźnić i jak wytrzymać z nią choć chwilę w jednym pomieszczeniu. Przekonana o własnej doskonałości nie dopuszcza do siebie myśli, że może się mylić. Zresztą Dorota jest wiecznie poobrażana na wszystko i wszystkich, a nie widzi tego, że to przez jej widzenie świata jest tak, a nie inaczej.
Majka i Kasia to inna historia, im bardzo zależy na tym aby zmienić swoje życie i nie obwiniają wszystkich ale starają się zmienić siebie.
"Złocista dolina" to książka, która pokazuje, że warto marzyć i zmienić całkowicie swoje życie po to aby w końcu poczuć co oznacza szczęście!
Polecam!

10 komentarzy :

 1. okładka przyciąga uwagę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo mi się podoba okładka tej książki, a i sama opowieść wydaje się być ciekawa... a dodatkowy plus za polskiego autora... chyba jej poszukam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię takie książki, więc gdy tylko pojawi się w bibliotece od razu przeczytam

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawa książka i na pewno przekonująca do tego, że warto. Myślę, że sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Och, mam ochotę na taką lekturę, dla odprężenia...:)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 6. interesująco zachęciłaś a ponieważ lubię książki o nas, kobietach , będę chciała przeczytać.))))

  OdpowiedzUsuń
 7. Raczej sobie odpuszczę, ostatnio chyba za dużo takich przeczytałam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam obecnie ochotę na mocniejszą lekturę, ale może kiedyś.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 9. Brzmi naprawdę interesująco :)

  OdpowiedzUsuń

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka