Kolejne przygody Skrzata Jagódki - Ewa Stadtmuller


Autorka: Ewa Stadtmuller
Tytuły: Jak skrzat Jagódka zakładał bibliotekę
Jak skrzat Jagódka budował domek
Wydawnictwo:
Już wiele razy pisałam, że uwielbiam książki Ewy Stadtmuller. Jest w nich coś takiego magicznego, że z przyjemnością się do nich wraca. Przygody skrzata Jagódki są mi już znane z dwóch poprzednich części. Tym razem wydawnictwo wydało kolejne dwie części: "Jak skrzat Jagódka zakładał bibliotekę" i "Jak skrzat Jagódka zbudował domek".

Obie części tak jak i poprzednie dwie są przepięknie ilustrowane przez pana Kazimierza Wasilewskiego i z przyjemnością się je ogląda.
Historie przedstawione w książce jak zwykle są bardzo proste i mądre. Tym razem mieszkańcy lasu zakładają bibliotekę i korzystają ze zbiorów książek pani Sowy. Biblioteka czynna jest tylko trzy godziny od wschodu słońca i trzy godziny po jego zachodzie, ale i tak chętnych amatorów książek nie brakuje.

W kolejnej części skrzat Jagódka szuka inspiracji. Chce zbudować dom dla siebie i Poziomki, ale nie wie jak się do tego zabrać. W tym celu odwiedza swoich przyjaciół aby zobaczyć jak oni mieszkają. Ale u misia jest za zimno, a wiewiórka mieszka za wysoko. Z pomocą przychodzi mu Poziomka, która ma gotowy plan na dom.

Bardzo lubię skrzata i wiem, że dzieciaki też go lubią. Książeczki są cieniutkie i bardzo często można do nich wracać.
Jeżeli jeszcze nie znacie Jagódki koniecznie musicie to zmienić.
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka