Pieniądze nie rosną na drzewach - Paul Mason Mike Gordon

Autorzy: Paul Mason
Mike Gordon
Tytuł: Pieniądze nie rosną na drzewach
Wydawnictwo:

W końcu jest! Książka, która uratuje kieszenie wszystkich rodziców!
"Pieniądze nie rosną na drzewach" tak jak się to niektórym małym i większym konsumentom wydaje. Każda wyciągnięta od rodziców złotówka musi być przez nich najpierw ciężko zapracowana.
A nie każde dziecko o tym wie i nie każdy rodzic potrafi dziecku odmówić. Dlatego mamy pomoc drodzy zdesperowani rodzice!
Wyciągnijcie swoje ostatnie pieniądze i kupcie dziecku tę książkę, która została stworzona z myślą o tych najmłodszych czytelnikach, którzy stawiają swoje pierwsze finansowe kroki i podejmują pierwsze finansowe decyzje.

"Pieniądze nie rosną na drzewach" to rodzaj humorystycznego poradnika, który ma na celu uświadomienie dzieciom faktu, że pieniądze nie biorą się znikąd. Dzięki zawartym w środku radom, dziecko będzie miało wiedzę na temat oszacowania swoich wydatków, nauczy się układać i realizować plan finansowy, a także co najważniejsze nauczy się oszczędzać!
Wszystkie trudne pojęcia takie jak deficyt, inflacja, inwestycja czy windykator zostały tutaj wyjaśnione przyjaznym dla dziecka językiem w mini słowniczku.
I co ważne, wiedzę waszego dziecka, oczywiście po lekturze, możecie sprawdzić w zamieszczonym teście!
Jestem pewna, że po przeczytaniu tej książki, każde dziecko będzie miało świadomość tego ile pieniądz znaczy i jak trudno go zdobyć.
Książkę można śmiało podsunąć już dziewięciolatkom, być może nie wszystko będzie zrozumiałe, ale książka jest tak pięknie ilustrowana, że warto ją chociażby pooglądać, a w odpowiednim czasie także przeczytać:)
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka