Pieniądze nie rosną na drzewach - Paul Mason Mike Gordon

Autorzy: Paul Mason
Mike Gordon
Tytuł: Pieniądze nie rosną na drzewach
Wydawnictwo:

W końcu jest! Książka, która uratuje kieszenie wszystkich rodziców!
"Pieniądze nie rosną na drzewach" tak jak się to niektórym małym i większym konsumentom wydaje. Każda wyciągnięta od rodziców złotówka musi być przez nich najpierw ciężko zapracowana.
A nie każde dziecko o tym wie i nie każdy rodzic potrafi dziecku odmówić. Dlatego mamy pomoc drodzy zdesperowani rodzice!
Wyciągnijcie swoje ostatnie pieniądze i kupcie dziecku tę książkę, która została stworzona z myślą o tych najmłodszych czytelnikach, którzy stawiają swoje pierwsze finansowe kroki i podejmują pierwsze finansowe decyzje.

"Pieniądze nie rosną na drzewach" to rodzaj humorystycznego poradnika, który ma na celu uświadomienie dzieciom faktu, że pieniądze nie biorą się znikąd. Dzięki zawartym w środku radom, dziecko będzie miało wiedzę na temat oszacowania swoich wydatków, nauczy się układać i realizować plan finansowy, a także co najważniejsze nauczy się oszczędzać!
Wszystkie trudne pojęcia takie jak deficyt, inflacja, inwestycja czy windykator zostały tutaj wyjaśnione przyjaznym dla dziecka językiem w mini słowniczku.
I co ważne, wiedzę waszego dziecka, oczywiście po lekturze, możecie sprawdzić w zamieszczonym teście!
Jestem pewna, że po przeczytaniu tej książki, każde dziecko będzie miało świadomość tego ile pieniądz znaczy i jak trudno go zdobyć.
Książkę można śmiało podsunąć już dziewięciolatkom, być może nie wszystko będzie zrozumiałe, ale książka jest tak pięknie ilustrowana, że warto ją chociażby pooglądać, a w odpowiednim czasie także przeczytać:)
Polecam!

7 komentarzy :

 1. Dobra pozycja dla dzieci i niejednego nastolatka!

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że ta książka to idealny prezent dla większości dzieci. Wiele z nich nie rozumie, że rodzice nie są w stanie spełnić ich wszystkich zachcianek, gdyż po prostu ich na to nie stać. Książeczka może uświadomić im to w ciekawy i zrozumiały sposób. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Moja malutka, mimo że ma dopiero 4 latka, potrafi zrozumieć, że mamusia nie zawsze ma pieniążki i nie może ciągle jej wszystkiego kupować. Za to ją uwielbiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Genialne! Wprawdzie mój syn ma dopiero dwa i pół roku, ale może już się zaopatrzę:) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Cóż, na pewno wielu osobom się przyda, o ile rzeczywiście zadziała :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dobrze, ze jest taka pozycja, bo mam wrażenie, że dzisiaj coraz mniej dzieci rozumie, że pieniądze na drzewach nie rosną.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawa książka, jednak nie dla mnie

  OdpowiedzUsuń

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka