Ekonomia gastronomia. Jedz lepiej i wydawaj mniej- Allegra McEvedy Paul Merrett


Autorzy: Allegra McEvedy
Paul Merrett
Tytuł: Ekonomia gastronomia. Jedz lepiej i wydawaj mniej
Wydawnictwo:
"Gastronomię ekonomię" znam z telewizji. Bardzo mnie ucieszył fakt, że teraz w Polsce będzie dostępna także książka pod tym samym tytułem. Musicie wiedzieć, że "Gastronomia ekonomia" to nie tylko program w telewizji, a teraz książka, ale "Gastronomia ekonomia" to cała filozofia jedzenia i organizacji posiłków.

Główną zasadą jest to aby jeść lepiej, a wydawać mniej. Allegra i Paul podpowiedzą jak organizować posiłki, czego unikać w kuchni, jak robić zakupy aby nie trzeba było co chwilę jeździć do sklepu, aż w końcu pomogą nam jeść lepiej i wydawać mniej!

Książka jest przepięknie wydana i bardzo logicznie ułożona. Są przepisy, większość znam z programu, ale są także takie, których nie pamiętam więc albo są nowe, albo po prostu nie widziałam wszystkich odcinków. Nie wszystkie przepisy mi odpowiadają bo najzwyczajniej w świecie nie lubię pewnych potraw.
Wśród przepisów znajdziemy takie, z których zrobimy obiad, jedzenie na wynos czy zafundujemy sobie domową restauracje. Mój ulubiony rozdział to coś z niczego, gdzie dzieją się prawdziwe czary.

Allegra i Paul wychodzą z założenia, że nie trzeba mieć całego supermarketu w domu. Wystarczy kilka podstawowych składników aby zrobić coś pysznego i wyjątkowego.
Genialne porady dotyczące produktów, które należy zawsze mieć w domu, czy potraw, które można mrozić przydadzą się każdej gospodyni domowej.
Ja póki co nie planowałam posiłków ale po przeczytaniu tej książki jestem pełna entuzjazmu. Autorzy układają w taki sposób swój jadłospis, że nigdy nic się nie marnuje. Wszystko jest pyszne i co najważniejsze, nie kosztuje wiele!
Jeżeli chcecie jeść dobrze i przy tym dużo nie wydawać koniecznie musicie sięgnąć po tę książkę!
Polecam:)
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka