Mity Greckie dla dzieci
Tytuł:Mity Greckie dla dzieci
Wydawnictwo:


Bardzo sobie cenię książki, które zostały stworzone specjalnie z myślą o dzieciach, z tych "dorosłych" wydań.
Do moich ulubionych dopisuję kolejną, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Jedność, czyli "Mity Greckie dla dzieci". Ja nie widzę przeszkód w tym, aby dzieci już wcześniej poznały znaczenie słowa mit i znały bohaterów mitów.

Ta książka prócz pięknego wydania jest także ładna i kolorowa. Litery są trochę za małe jeżeli chcielibyśmy podsunąć ją dziecku, które rozpoczyna czytanie, ale wspólne czytanie z dzieckiem lub czytanie dziecku na początek, czemu nie?
Ilustracje są bardzo ładne, nie ma ich specjalnie dużo, ale uważam, że wystarczająco jak na taką książkę. W książce prócz mitów, a jest ich dosyć sporo, bo aż dwadzieścia jeden, jest jeszcze coś ekstra.
Przewodnik po mitach greckich. I chyba to jest najlepsze w tej książce, bo o ile mity możemy traktować jak bajki to w przewodniku dowiemy się wszystkiego! Są wyszczególnieni bohaterowie, mały czytelnik może dowiedzieć się kto jest kim w mitach, gdzie się rozgrywały wydarzenie, są także mapy!
Genialne opracowanie mitów sprawia, że dzieci znają je i dosyć szybko zapamiętują. A w szkole historia Herkulesa czy przygody Odyseusza nie będzie już niczym dziwnym i nowym.
Cena książki jest atrakcyjna biorąc pod uwagę jej zawartość oraz wydanie. Kosztuje ponad trzydzieści złotych i zdecydowanie warto wydać na nią pieniążki.
Polecam!

8 komentarzy :

 1. Szkoda, że za moich czasów nie było takich ładnych i fajnych wydań :)

  OdpowiedzUsuń
 2. fakt, za moich czasów brakowało tego typu książek
  a szkoda
  dobrze, że chociaż teraz można zaopatrzyć się w tego typu książki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam mitologię .. mam nadzieję, że dzieci dzięki temu również ją pokochają ..
  Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja pamiętam,jak na wakacjach u babci zaczytywałam się mitami greckimi.Miałam dziesięć lat i ten wiat mnie wciągnął bez reszty.Dlatego również uważam,że to może być doskonała lektura dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 5. Sama zczytywałam się mitami greckimi mając dziesięć lat.Uwielbiałam je i dlatego uważam,że to może być doskonała lektura dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 6. cudeńko! a już się bałam, że nasi milusińscy wyrosną na teletubisiach i hotusiach:( To wielka ulga, że jednak powstają takie mądre pozycje dla najmłodszych:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawa jak dla mnie propozycja ze względu na opisane mapy i dodatkowe wyjaśnienia. Widzę, że starsza córa (8 lat) chętnie sięgała w bibliotece po mity (G. Kasdepke) a w domu nawet czytała te klasyczne więc taka książka przyda się na pewno do rozważenia jako prezent na nadchodzące urodziny.

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo dobrze, że powstają takie książki, tym bardziej, że nasi milusińscy poznają niektóre mity chociażby za pośrednictwem produkcji Disneya.

  OdpowiedzUsuń

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka