Mity Greckie dla dzieci
Tytuł:Mity Greckie dla dzieci
Wydawnictwo:


Bardzo sobie cenię książki, które zostały stworzone specjalnie z myślą o dzieciach, z tych "dorosłych" wydań.
Do moich ulubionych dopisuję kolejną, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Jedność, czyli "Mity Greckie dla dzieci". Ja nie widzę przeszkód w tym, aby dzieci już wcześniej poznały znaczenie słowa mit i znały bohaterów mitów.

Ta książka prócz pięknego wydania jest także ładna i kolorowa. Litery są trochę za małe jeżeli chcielibyśmy podsunąć ją dziecku, które rozpoczyna czytanie, ale wspólne czytanie z dzieckiem lub czytanie dziecku na początek, czemu nie?
Ilustracje są bardzo ładne, nie ma ich specjalnie dużo, ale uważam, że wystarczająco jak na taką książkę. W książce prócz mitów, a jest ich dosyć sporo, bo aż dwadzieścia jeden, jest jeszcze coś ekstra.
Przewodnik po mitach greckich. I chyba to jest najlepsze w tej książce, bo o ile mity możemy traktować jak bajki to w przewodniku dowiemy się wszystkiego! Są wyszczególnieni bohaterowie, mały czytelnik może dowiedzieć się kto jest kim w mitach, gdzie się rozgrywały wydarzenie, są także mapy!
Genialne opracowanie mitów sprawia, że dzieci znają je i dosyć szybko zapamiętują. A w szkole historia Herkulesa czy przygody Odyseusza nie będzie już niczym dziwnym i nowym.
Cena książki jest atrakcyjna biorąc pod uwagę jej zawartość oraz wydanie. Kosztuje ponad trzydzieści złotych i zdecydowanie warto wydać na nią pieniążki.
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka