Moja wielka grecka przygoda - John Mole


Autor: John Mole
Tytuł: Moja wielka grecka przygoda
Wydawnictwo:

Chyba każdej z nas marzy się piękny mały biały domek.
Może niekoniecznie w Grecji, ale gdzieś...
Rodzina John'a także marzyła o swoim idealnym miejscu na ziemi, tam gdzie wszystkie problemy będą wydawały się mniejsze, a świat będzie piękniejszy.
Niestety, za sprawą nagłego zaciemnienia umysłu John'a albo za sprawą hmm małej ingerencji losu, domek, który kupuje mężczyzna wygląda jak pobojowisko, które absolutnie nie nadaje się do zamieszkania przez rodzinę.

Krok po kroku razem z naszym bohaterem obserwujemy prace remontowe w ich wymarzonym domku. Poznajemy przy okazji kulturę i tradycje greckie.
Fantastycznie prowadzona narracja i bardzo optymistyczne nastawienie głównego bohatera jest wielkim atutem tej książki.
Bardzo nużące dla mnie były opisy historii greckiej, nie przepadam za długimi opisami historycznymi, a tutaj jest ich dosyć sporo, ale cała historia tej rodziny jest bardzo, bardzo ciekawa i z przyjemnością się ją czyta.
Polecam!

10 komentarzy :

 1. Stykam się z Grekami na co dzień i ich kultura niezmiennie mnie fascynuje. Chętnie przeczytam "Moją wielką grecką przygodę" żeby pooddychać tamtym powietrzem chociaż metaforycznie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem pewna, że książką będziesz zachwycona:))

   Usuń
 2. Czytałam! Bardzo mi się podobała, tylko wkurzały strasznie błędy: literówki, błędy gramatyczne, ortograficzne nawet! Szkoda, że taka ta książka niedopracowana...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też niestety zauważyłam kilka błędów. Jak widać ktoś, gdzieś zawalił..

   Usuń
 3. Hmmm ostatnio natknęłam się na tyle książek, które opowiadają o remoncie, przeprowadzce i sielskim życiu na wyspie albo w dalekim, słonecznym kraju, że zaczęłam się zastanawiać czy poruszanie takiej tematyki jest gwarantem sukcesu powieści.... :)

  OdpowiedzUsuń
 4. hmmm sama nie wiem, może sięgnę
  jeszcze się zastanowię

  OdpowiedzUsuń
 5. A ja bardzo lubię historię, zwłaszcza Grecji, więc przypuszczam, że w tej książce nie znalazłoby się nic, co mogłoby mnie znudzić :) bardzo chętnie dodam do listy;) Wcześniej o książce nie słyszałam, dziękuję za polecenie;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Grecja to przepiękne miejsce, bardzo lubię wspominać swój pobyt tam. Jednak ta książka w żadnym wypadku mnie nie zainteresowała. Dlaczego? Fabuła nie ma sensu. Dobra, historia i kultura jeszcze zaliczają się do kategorii: "uwielbiam", ale prace remontowe? Co w tym jest ciekawego?
  Nie przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam ją w planach, lubię takie książki

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie będę jej specjalnie szukać, ale jak mnie sama znajdzie, nie odmówię :))
  tulipanowo.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka