Królewna Lenka - Aneta Krella-Moch

Autorka: Aneta Krella-Moch 
Tytuł: Królewna Lenka ma zmartwienie
Królewna Lenka nie chce być grzeczna
Królewna Lenka i awantura o skarb
Królewna Lenka przegania strachy
Wydawnictwo:
"Królewna Lenka" to nowa seria książeczek wydanych nakładem wydawnictwa Skrzat. Seria póki co liczy sobie dwie części: "Królewna Lenka ma zmartwienie" i "Królewna Lenka nie chce być grzeczna".
Już na pierwszy rzut oka widać bardzo ładne, pastelowe ilustracje, które niesamowicie przyciągają wzrok.

Królewna Lenka nasza główna bohaterka to mała dziewczynka mieszkająca z rodzicami w pałacu w Rozległej Krainie.
Muszę Wam powiedzieć, że Lenka wcale nie jest taka grzeczna na jaką wygląda, Odkąd przyszła na świat wywraca życie całego pałacu. A to grymasi, a to ucieka, maluje esy-floresy na ważnych dokumentach, albo podlewa róże płynem do naczyń. Prócz tego, Lenki nijak nie da się zadowolić. Pada deszcz-źle, świeci słońce-źle i tak można wymieniać bez końca. Nie muszę też pisać, że z taką kapryśną dziewczynką nikt nie chce się bawić..ale o tej historii przeczytacie w pierwszej książeczce o Lence: "Królewna Lenka nie chce być grzeczna".
W drugiej książce mały czytelnik dowiaduje się o okropnym zmartwieniu Lenki. Dziewczynka mimo, że jest królewną, które przecież nie mają zmartwień ma ogromny problem. Jej rodzice właśnie oznajmili, że będzie miała rodzeństwo! Lenka nie wie czy cieszyć się z tego powodu czy też nie, więc postanawia udać się na spacer do zakazanej części ogrodu aby przemyśleć pewne sprawy, a w ogrodzie jej myślenie diametralnie się zmieni:)

Seria o Lence bardzo przypadła mi do gustu. Zdecydowanie na plus można zaliczyć sposób w jaki zostały poruszone problemy. Mały czytelnik poznając Lenkę widzi niegrzeczną i niemiłą dziewczynkę. Ale kończąc książkę wie dlaczego nikt nie chciał się z nią bawić. Na podstawie jej zachowania dowiaduje się czego nie można robić i dlaczego. W drugiej książeczce poruszany jest problem rodzeństwa, który jest częsty u starszych dzieci oczekujących narodzin młodszej siostry lub brata. Lenka na swoim przykładzie pokazuje, że posiadanie rodzeństwa wcale nie jest takie złe!:)
Obie książki polecam są fantastyczne a ich cena jest zdecydowanie atrakcyjna;)
Polecam!

__________________________________________________________________________________


Bardzo czekałam na kolejne przygody Królewny Lenki. Poprzednie dwie części zachwyciły mnie prostotą oraz przepięknymi ilustracjami.
W tej części Królewnę Lenkę spotka prawdziwa tragedia!
Będzie awantura o skarb. Skarby mogą być różne, skarb Lenki znajdował się w zielonej teczce i spokojnie leżał na biurku. Do czasu...

Gdy tylko mały królewicz, brat Lenki nauczył się chodzić, zrzucał wszystko co popadnie. Natrafił także na zieloną teczkę ze skarbem Lenki..co się z nią stało? Dowiecie się z książki:)

Piękna i prosta historia o szanowaniu prywatności innych. Za pomocą historii Lenki możemy wytłumaczyć dziecku jak ważne jest aby nie dotykać i nie niszczyć rzeczy innych ludzi, bo nam może się to wydawać bezwartościowe, a dla właściciela być może to największy skarb. Fantastycznie opowiedziana historia, z mądrym zakończeniem:)
Uwielbiam Lenkę i z przyjemnością ją polecam:) Naprawdę warto zaopatrzyć w te książeczki każdą dziewczynkę i chłopczyka też oczywiście, jeżeli lubi królewny:)

 Przychodzi taki czas w życiu dziecka, że boi się nawet własnego cienia. Najczęściej takie lęki towarzyszą dzieciom w nocy, kiedy wszystko wydaje się straszne, obce i złowrogie.

Nawet królewny się boją! Lenka ma okropny problem, bo w każdym kącie czai się jakiś potwór, a po bokach pokoju święcą dziwne guziki, a no i pod łóżkiem jest jakiś groźny ktoś...

Rodzice Lenki postanawiają raz na zawsze odpędzić potwory z pokoju Lenki.. jak?
A, to tajemnica, ale zdradzę Wam, że będą mieli magiczną pomoc!

"Królewna Lenka przegania strachy" ma ogromny walor edukacyjny. Ta opowieść może być wstępem do wyganiania strachów z pokoju Waszego dziecka! Po przeczytaniu można porozmawiać razem z dzieckiem i również wykurzyć potwory z pokoju i z głowy oczywiście:)
Jeżeli jeszcze nie znacie Lenki to koniecznie musicie to zmienić:)
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka