Martusia na rolkach, Martusia i konie

Tytuł: Martusia na rolkach,
Martusia i konie

Wydawnictwo:Martusia to jedna z moich ulubionych bohaterek dziecięcych książek. Towarzyszyła mi przez całe moje dzieciństwo i z wielką przyjemnością po latach wracam do tych książek, zaskakując się jak wiele z nich pamiętam:)
Wydawnictwo Debit wydało dwa kolejne tomy: "Martusia na rolkach" oraz "Martusia i konie".

W obu książeczkach są po trzy opowiadania. W "Martusia na rolkach" będziemy towarzyszyć Marcie podczas intensywnych treningów do zawodów, niestety chwila nieuwagi sprawi, że dziewczynka ulegnie kontuzji. W tej części nasza bohaterka także się zakocha w nowym uczniu Dawidzie oraz będzie w prawdziwym obwoźnym teatrzyku!

W drugiej książeczce: "Martusia i konie" dziewczynka przełamuje lęk przed koniem i postanawia zapisać się na kurs jeździecki. Jak się okazuje konie wcale nie są straszne, a mogą nawet stać się prawdziwymi przyjaciółmi.
W tej części Martusia także odbędzie wycieczkę na leśne jeziorko oraz dowiemy się, że Martusia okropnie boi się burzy..

Seria książek o Martusi jest ponadczasowa i chyba nigdy się nie nudzi. Ilustracje są przepiękne, a historie są bardzo proste i zarazem mądre. Uwielbiam tą serię i serdecznie ją Wam polecam. Jeżeli macie możliwość kupcie je swoim dzieciom, bo cena jest bardzo atrakcyjna a jestem pewna, że po latach będzie wspaniale wspominana.
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka