Anatomia. Repetytorium do kolorowania dla studentów

Tytuł: Anatomia. Repetytorium do kolorowania dla studentów

Wydawnictwo:

          Wydawnictwo Muza wydało właśnie książkę, która jest absolutnie NIEZBĘDNĄ na półce każdego studenta medycyny.
Jest nie tylko estetyczna i pojemna w wiedzę pozycja, ale także świetnie opracowane repetytorium.

Chyba pierwszy raz widzę tak świetną pomoc. Gdybym studiowała medycynę podejrzewam, że uczenie się z niej byłoby efektywne, ponieważ jestem wzrokowcem, a tutaj każdą kosteczkę, ścięgno i inne rzeczy można kolorować, co sprawia, że łatwiej się to zapamiętuje:)
Książka wydana jest w formie skoroszytu na sprężynie. Od razu na początku mamy osiem barwnych foliogramów, które można wyciąć i nakładać na siebie tak, aby zobaczyć na przykład jak rozkładają się mięśnie na szkielecie albo jaki jest układ żył. Następnie jest krótkie wprowadzenie oraz kilka dobrych rad jak z książki korzystać.
A później już idzie:) Jest krótki przegląd ciała człowieka, a następnie poszczególne rozdziały o: komórkach i tkankach, powłoce ciała, układzie szkieletowym, stawach, układzie mięśniowym i nerwowym, o narządach zmysłów, układzie limfatycznym, układzie krążenia, układzie oddechowym, pokarmowym, dokrewnym, rozrodczym oraz ostatni rozdział dotyczy rozwoju człowieka.
Każdy rozdział to nie tylko wiedza teoretyczna, ale mnóstwo ilustracji oraz strzałeczek z pustym miejscem, w których trzeba dokładnie opisać jak dana część się nazywa.
Poprawne odpowiedzi są odwrócone na dole strony, więc można od razu sprawdzać czy to co zostało napisane jest zgodne z rzeczywistością.
Każdy rozdział zawsze ułożony jest w ten sam sposób. Jest tytuł rozdziału, tytuł podrozdziału, każda ilustracja jest podpisana nagłówkiem, zawsze jest krótki tekst odnoszący się do danego układu czy też części ciała.

Co najważniejsze. Prócz podpisywania, mamy też możliwość kolorowania. We wprowadzeniu sugerowane jest aby kolorując zawsze wykorzystywać ten sam rodzaj koloru do określonej struktury. Wtedy nauka będzie nie tylko efektywna ale także wizualnie będziemy mieć lepsze odniesienie do całości.

Książka na tle innych tego typu wypada naprawdę bardzo dobrze. Uważam, że warto wydać na nią pieniądze, bo jest fantastycznie opracowana i będzie nam służyła przez lata.
Jeżeli się jeszcze zastanawiacie czy ją kupić i czy warto, mam nadzieję, że choć trochę pomogłam Wam podjąć decyzję.
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka