Ania z Zielonego Wzgórza - Lucy Maud Montgomery


Autorka: Lucy Maud Montgomery
Tytuł: Ania z Zielonego Wzgórza
Wydawnictwo:Uwielbiam Anię z Zielonego Wzgórza i nic na to nie poradzę. Całą serię czytałam już kilka razy i za każdym razem odkrywam ją na nowo. Bardzo mnie cieszy fakt, że Ania jest już także i dla tych najmłodszych.
I co najważniejsze prócz wspaniałej treści jest też pięknie wydana. W grubej, twardej oprawie, na papierze kredowym, z cudownymi ilustracjami, które podbiły moje serce i z uroczą wstążeczką, którą można zaznaczać gdzie skończyło się czytać.

Nie ma sensu opowiadać Wam o czym jest książka, bo Anię każdy zna, dlatego skupię się głównie na walorach estetycznych tej książki.
Przy okazji wspomnę Wam, że książkę tłumaczył Paweł Beręsewicz, który jest jednym z moich ulubionych dziecięcych autorów. Wraz z ilustracjami Sylwii Kaczmarskiej książka jest jedyna w swoim rodzaju, bo ilustracje idealnie współgrają z tekstem i są fantastycznym dopełnieniem.

                                                                  Zresztą zobaczcie samiCena tej książki jest kolejnym atutem, bowiem przy tak pięknym wydaniu spodziewałam się wyższej natomiast w wydawnictwie możecie kupić ją już za niecałe 31zł. Prawda, że fajnie?:)
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka