Bezdomna - Katarzyna Michalak

Autorka: Katarzyna Michalak
Tytuł: Bezdomna
Wydawnictwo:


Recenzja przedpremierowa: 6.06.2013


Trudno mi jeszcze cokolwiek napisać bo jestem zbyt poruszona losem Kingi i wydarzeń,które miały miejsce. Nie jestem w stanie zrozumieć jak wszystko mogło się tak zakończyć.

Trzeba stwierdzić, że Kasia Michalak w tej książce poruszyła wiele trudnych tematów: złe relacje rodzinne, brak miłości małżeńskiej, zdrady, utrata dziecka, bezdomność i brak ludzi, na których można polegać. Mnogość tych tematów sprawia, że książka jest bardzo smutna, ale niesie też jakąś pociechę. Pokazuje, że można liczyć na pomocną dłoń drugiej osoby, że istnieje prawdziwa przyjaźń. To jest bardzo budujące.

Kinga mimo młodego wieku jest bezdomna. To co przeżyła sprawiło, że nie ma się gdzie podziać. Nie ma domu, nie ma pracy, pieniędzy, ukochanego, do którego mogłaby się zwrócić. Nie ma także rodziców, ani rodzeństwa. Nie ma nikogo. Chęć zejścia z tego świata jest tak wielka, że Kinga nie wytrzymuje presji i postanawia się zabić. Sęk w tym, że ktoś do tego nie dopuści. Mały kotek, który w tej żałośnie wyglądającej istocie odnalazł kogoś, kto będzie go kochać. To dzięki kotu, Kinga nie popełnia samobójstwa i na śmietniku znajduje kogoś, kto wyciąga do niej pomocną dłoń.
Czy Asia naprawdę działa fair? Czy szuka tylko konkretnego tematu do swojego reportażu? A może działa z innych pobudek? Przekonajcie się jak potoczą się losy Kingi..

Książka jest potężnym ładunkiem emocjonalnym, ale muszę szczerze Wam powiedzieć, że "Nadzieja" nadal pozostaje numerem jeden, przynajmniej dla mnie. Bardzo polubiłam Kingę. Nie potrafię tylko zrozumieć, dlaczego mając wokół tylu ludzi, nikt nie zauważył tego, że jest z nią coś nie tak. Dlaczego nikt nie pomógł? Dlaczego każdy ją zbywał? Jestem zła, bo mam świadomość tego, że gdyby ktokolwiek jej pomógł, życie mogłoby potoczyć się inaczej.
"Bezdomna" to obraz kobiety, którą w życiu coś złamało i teraz sama się biczuje, zadając sobie kolejne kary. Ale wspomnień i poczucia winy nie na się pozbyć karą. Trzeba wybaczyć i znaleźć pociechę.
Polecam.


Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka