Zioła w domu, czyli jak dbać o zdrowie w zgodzie z naturą.

 Tytuł: Zioła w domu, czyli jak dbać o zdrowie w zgodzie z naturą.
Wydawnictwo: Takie książki to skarbnica wiedzy. Ja mam bardzo małą wiedzę o ziołach, ale to nie znaczy, że nie chciałabym jej mieć. Przyznam, że zaskoczyła mnie ilość ziół i mnogość ich zastosowań. A dzięki temu, że książkę pochłonęłam w zastraszającym tempie, czuję się trochę bardziej wyedukowana w tej kwestii.

"Zioła w domu" to książka, którą powinien mieć każdy, kto chciałby wiedzieć więcej, kto chce żyć zdrowo i w zgodzie z naturą. Całość została podzielona na cztery główne części:

I "Poznaj je" w tej części znajdziemy ogólne informacje o ziołach, oraz o tym jakie środki ostrożności należy zachować korzystając z ziół.

II "Dla wszystkich". W tym rozdziale poznamy zastosowanie ziół oraz w jakich dolegliwościach mogą nam pomóc.

III "W całym domu". Tutaj zdecydowanie odnajdą się kobiety. Mnie zachwyciły wszystkie ziołowe mieszanki. A to na włosy, a to na skórę, na ciało itd. Istny raj!

 IV "Dla zdrowia" Ta część jest zdecydowanie najdłuższa, ale za to chyba najciekawsza. Zawarta tam wiedza pozwoli wspomagać nam poszczególne układy ciała w celu lepszej pracy i lepszego samopoczucia.

Całość została wydana w pięknej twardej oprawie przypominającej płótno i z wyglądu trochę zielnik. W środku prócz fachowej wiedzy zawartej na kredowym papierze, znajdziemy przepiękne zdjęcia. Książka pod względem fotografii wygląda jak prawdziwy album. Naprawdę jest co oglądać.
Warto też pamiętać o tym tytule szukając przydatnego prezentu dla bliskiej osoby. Dzięki temu sprawimy komuś radość i przy okazji zadbamy także o jego zdrowie:)4 komentarze :

 1. Bardzo ciekawa i z tego co widzę ładnie wydana książka:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Na studiach mam taki przedmiot jak botanika farmaceutyczna, gdzie właśnie poznajemy różne zioła i ich zastosowanie. Bardzo zaciekawił mnie ten temat, więc z przyjemnością sięgnę po tę pozycję :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta książka to będzie znakomity prezent dla mojej mamy.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka