Tupcio Chrupcio wizyta u dziadków - Eliza Piotrowska

Autorka:  Eliza Piotrowska
Tytuł: Tupcio Chrupcio wizyta u dziadków
Wydawnictwo:Wyjazd rodziców na wycieczkę zawsze wiąże się ze stresem nie tylko ze strony rodziców, którzy muszą zostawić dziecko u najbliższych, ale także i dla dziecka, które czuje się opuszczone i samotne.
Tupcio właśnie dowiedział się, że rodzice wyjeżdżają bez niego. Będą lecieć samolotem i wspaniale spędzać czas ale bez niego.
Nie może się z tym pogodzić. Nie może się pogodzić także z tym, że będzie musiał w tym czasie być u babci i dziadka, a nie w pięknym nowym miejscu.

Gdy rodzice wyjeżdżają Tupcio bardzo płacze i tęskni za rodzicami. Ale przecież babcia i dziadek przygotowali dla swojego wnuka mnóstwo atrakcji! Jeżdżenie traktorem, opiekowanie się kurnikiem i mnóstwo pyszności: czekoladowy tort i zupa marchewkowa mniam!
Czy Tupcio przekona się, że wakacje bez rodziców też mogą być fajne?

Nie muszę Wam pisać jak przydatna może być ta książka. Wakacje za pasem, a wiadomo, że trudno dziecku zrozumieć, że nie może jechać razem z rodzicami. Na podstawie historii Tupcia można wytłumaczyć dziecku, że jest już na tyle duże, że może zostać na wakacjach z babcią. Że babcia i dziadek cieszą się z odwiedzin i bardzo oczekują wnuka. Pięknie opowiedziana i zilustrowana opowieść z pewnością wzbudzi zachwyt małych czytelników:)
Polecam!


Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka