Droga do Różan - Bogna Ziembicka

Autorka: Bogna ZiembickaTytuł: Droga do RóżanWydawnictwo:

RECENZJA PRZEDPREMIEROWA"Droga do Różan" to książka trochę o poszukiwaniu własnego miejsca na świecie, trochę o przyjaźni, trochę o przeszłości no i oczywiście o miłości!

Nie ma nic dziwnego w tym, że każdy z nas chce kochać i być kochanym. Zofia młodziutka dziewczyna i główna bohaterka książki "Droga do Różan" także chce być kochaną. Mimo, że jawnie podrywa ją sąsiad, utalentowany malarz Eryk, ona żyje miłością niespełnioną. Nasza główna bohaterka prócz nieszczęśliwego zakochania jest normalną bardzo wrażliwą i pracowitą dziewczyną. Razem z ojcem i starszą kobietą, którą nazywa nianią mieszka w starym dworku. Zosia prowadzi mały lokalny biznes, nad którym główną pieczę sprawuje jej ojciec. Niestety ten nie ma głowy do interesów i niedługo później przyjeżdża dawny znajomy Zosi -Krzysztof i przy okazji jej niespełniona miłość po odbiór pieniędzy włożonych w dworek. Zosia nie ma z czego oddać mu pieniędzy, a nie chce także stracić ukochanego miejsca jakim jest jej dom. Krzysztof widząc po długiej nieobecności Zosię jest nią zafascynowany, ale nie na tyle aby dać się zwariować, w końcu przyjechał do Różan po swoje pieniądze. Sytuacja zmienia się diametralnie gdy Krzysztof zdaje sobie sprawę, że o względy Zosi walczy Eryk...a gdy jest dwóch mężczyzn i jedna kobieta, zaczyna robić się bardzo ciekawie:) W tej całej historii jest jeszcze bardzo żywa postać jaką jest Marianna. Jest także tajemnica z przeszłości...

Książkę czyta się bardzo dobrze. Od razu polubiłam Zosię, która ujmuje swoją skromnością i pracowitością. Nie sposób jest też nie pokochać Różan. Magicznego miejsca, w którym wszystko wydaje się inne.
Piękna okładka niesamowicie przyciąga wzrok i mam wrażenie, że jest taka "światowa":)

Książka "Droga do Różan" ukazała się nakładem wydawnictwa Otwartego, a właściwie "Otwartego dla Ciebie". Jak widzicie na okładce (co okropnie mi się nie podoba) książka jest w niższej, bardziej atrakcyjnej cenie! Wszystkie książki wydawane przez "Otwarte dla Ciebie" będą w takiej cenie:)
A będzie ich dużo! Zamierzacie czytać? Jak się zapatrujecie na taką cenę?:)


_________________________________________________________________________________


Pamiętacie jeszcze poprzednie wydanie książki "Droga do Różan"?
Okładka tamtej książki była urocza, ale ta jest wprost przepiękna.
W normalnej wielkości książka jednak wiele zyskuje i 'Drogę do Różan" czyta się mimo wszystko inaczej, choć treść nadal pozostaje przecież ta sama.

Miałam Wam tylko napisać o nowym wydaniu ale skusiłam się na ponowne czytanie i kolejny raz jestem zauroczona:)
Tym razem książka dodatkowo została wyposażona w wyjątkowe
przepisy kulinarne na dania, które poleca Zuzanna z Różan.
Wspaniale prawda?

A co najważniejsze, w takiej formie zostaną wydane także kolejne tomy tej sagi!
Co myślicie o nowym wydaniu?
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka