Droga do marzeń - Krystyna Mirek


Autorka: Krystyna Mirek
Tytuł: Droga do marzeń
Wydawnictwo:
 Konstancji nigdy w życiu niczego nie brakowało. Miała pełne konto w banku, najlepsze ubrania, przyjaciół na zawołanie, perfekcyjny wygląd i urodę.

Gdy z dnia na dzień wszystko traci i ląduje na ulicy, nie jest w stanie się z tym pogodzić. I zapewne na tej ulicy byłaby do tej pory gdyby nie życzliwa dusza, która pojawiła się na jej drodze. Rafał.

Wcześniej nigdy w życiu Konstancja nie zniżyłaby się do takiego poziomu aby rozmawiać z bezdomnym. Co więcej, nigdy nie jadłaby hamburgera za 7zł i nie piła herbaty w przydworcowym barze. Ale to dopiero początek. Wkrótce dziewczyna zobaczy jak to jest przeżyć za parę złotych i doświadczy tego, co oznacza ciężka praca.
Droga do realizacji własnych marzeń będzie trudna..czy się uda?

"Droga do marzeń" to książka, z którą trudno się rozstać i która na długo zostaje w pamięci. Na początku nie lubiłam Konstancji i to muszę przyznać. Nie podobało mi się to, że z taką wyższością traktuje innych, ale z czasem zaczęłam dostrzegać to, co było niewidoczne pod perfekcyjnym makijażem i ładną fryzurą. Konstancja była uparta i miała dobre serce.

Pokochałam świat, który stworzyła autorka i bohaterów tej książki. Podoba mi się to, że w książce został poruszony temat ludzi bezdomnych. Przykładem jest Rafał, młody, przystojny i do tego wykształcony. A mimo to, bez pracy. Trafił na ulicę i zapewne gdyby nie pozytywna energia i zapał Konstancji, tam by tam pozostał. Z kolei gdyby nie doświadczenie życiowe Rafała, Konstancja w życiu by nie przetrwała. Tych dwoje stało się dla siebie deską ratunku i razem postanowili sięgać po swoje marzenia.

Czy im się udało, to musicie sami sprawdzić, a ja z przyjemnością i ze smutkiem, że to już koniec, polecam Wam tę piękną i życiową książkę.
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka