Droga do marzeń - Krystyna Mirek


Autorka: Krystyna Mirek
Tytuł: Droga do marzeń
Wydawnictwo:
 Konstancji nigdy w życiu niczego nie brakowało. Miała pełne konto w banku, najlepsze ubrania, przyjaciół na zawołanie, perfekcyjny wygląd i urodę.

Gdy z dnia na dzień wszystko traci i ląduje na ulicy, nie jest w stanie się z tym pogodzić. I zapewne na tej ulicy byłaby do tej pory gdyby nie życzliwa dusza, która pojawiła się na jej drodze. Rafał.

Wcześniej nigdy w życiu Konstancja nie zniżyłaby się do takiego poziomu aby rozmawiać z bezdomnym. Co więcej, nigdy nie jadłaby hamburgera za 7zł i nie piła herbaty w przydworcowym barze. Ale to dopiero początek. Wkrótce dziewczyna zobaczy jak to jest przeżyć za parę złotych i doświadczy tego, co oznacza ciężka praca.
Droga do realizacji własnych marzeń będzie trudna..czy się uda?

"Droga do marzeń" to książka, z którą trudno się rozstać i która na długo zostaje w pamięci. Na początku nie lubiłam Konstancji i to muszę przyznać. Nie podobało mi się to, że z taką wyższością traktuje innych, ale z czasem zaczęłam dostrzegać to, co było niewidoczne pod perfekcyjnym makijażem i ładną fryzurą. Konstancja była uparta i miała dobre serce.

Pokochałam świat, który stworzyła autorka i bohaterów tej książki. Podoba mi się to, że w książce został poruszony temat ludzi bezdomnych. Przykładem jest Rafał, młody, przystojny i do tego wykształcony. A mimo to, bez pracy. Trafił na ulicę i zapewne gdyby nie pozytywna energia i zapał Konstancji, tam by tam pozostał. Z kolei gdyby nie doświadczenie życiowe Rafała, Konstancja w życiu by nie przetrwała. Tych dwoje stało się dla siebie deską ratunku i razem postanowili sięgać po swoje marzenia.

Czy im się udało, to musicie sami sprawdzić, a ja z przyjemnością i ze smutkiem, że to już koniec, polecam Wam tę piękną i życiową książkę.

6 komentarzy :

 1. Przekonałaś mnie do tej książki

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawa fabuła tej książki. Nigdy wcześniej jej nie widziałam.
  Bardzo się zdziwiłam, kiedy zdałam sobie sprawę, że kilka miesięcy temu zaczęłam pisać opowiadanie o podobnej fabule... :) Po książkę z chęcią sięgnę.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Wygrałam niedawno, ciekawa jestem, jak mi się spodoba ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czaję się na nia, ale najpierw wcześniejsza książka autorki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no ja wlasnie przeczytalam :) dlatego keidy zobaczylam kolejna pozycje autorki, od razu wpisalam ja na liste :)

   Usuń

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka