Paryska dieta - Dr Jean-Miechel Cohen

Autor: Dr Jean-Miechel Cohen
Tytuł: Paryska dieta
Wydawnictwo:
Po "Paryską dietę" sięgnęłam głównie z ciekawości. Odkąd przeczytałam książki "Lekcje madame Chic" i " Dlaczego w Paryżu dzieci nie grymaszą" jestem wielką fanką wszelkiego rodzaju "francuskich" książek.

To co mnie zdziwiło to fakt, że książka, jak na poradnik dietetyczny jest bardzo konkretnie i przystępnie napisana. Autor nie kreuje się na wielkiego znawcę tematu, powtarzając na każdym kroku o zasadach, efektach i o tym jak wielką popularnością cieszy się jego dieta. Nie, on pisze jasno. Chcesz zmienić swoje życie, chcesz cieszyć się prawidłową wagą, spróbuj.
Paryska dieta to nie tyle dieta, co styl życia i zmiana nawyków żywieniowych.

Autor wprowadza 3 fazy, które należy zastosować w różnych korelacjach w zależności od tego ile i jak się chudnie. W środku można znaleźć gotowe przepisy, wskazówki co zrobić w razie gdy się nie chudnie, bądź chudnie się za szybko. Są także zastępcze produkty, które można dowolnie ze sobą zamieniać jeżeli czegoś nie lubimy.

Co mnie w tej książce najbardziej fascynuje to przepiękne wydanie w poręcznym formacie oraz coś z czym jeszcze się nie spotkałam.
Zawsze gdy czytam poradnik dietetyczny, autor od razu nabija nam głowę tym, że możemy osiągnąć jego dietą, wymarzoną wagę. Chcesz ważyć 50 kg, jasne spokojnie schudniesz, chcesz 45? Pewnie da się zrobić, a przecież wiadomo, że nie sztuką jest schudnąć, ale utrzymać tą wagę i uniknąć efektu jo-jo. W tej książce zamieszczony został wzór matematyczny, który pozwala wyliczyć prawidłową i optymalną wagę ciała, którą jesteśmy w stanie utrzymać. I tak okazuje się, że ktoś chcący ważyć 50kg ma optymalną wagę 62kg.

Nie wiem czy ktoś z Was stosował tą dietę, jestem bardzo ciekawa czy działa, bo książka jest naprawdę napisana świetnie!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka