Jak to możliwe. Rozwiązujemy zagadki życia codziennego

Tytuł: Jak to możliwe. Rozwiązujemy zagadki życia codziennego
Wydawnictwo:Każdego dnia używamy całego szeregu przedmiotów, nad których działaniem wcale się nie zastanawiamy. Jest dla nas oczywiste, że taśma klejąca klei, waga waży, a termos trzyma ciepło, prawda?
Nie zastanawiamy się nad tym, że każdego dnia wita nas słońce, a kładziemy się spać z księżycem, nie myślimy nad tym, że są pory roku, czy że niebo jest niebieskie.

A jeżeli już czasem zastanowimy się nad tym jak coś działa i postanowimy zgłębić dokładnie tajemnicę jakiegoś przedmiotu, okazuje się, że za pozornie prostym mechanizmem kryje się niezwykle absorbujący i skomplikowany proces.

Ta książka to odpowiedź na wszystkie nurtujące dzieci pytania, ale nie tylko. Niejeden dorosły będzie zaskoczony ogromem wiedzy jaka została ujęta w tej książce. My dorośli nie zastanawiamy się nad tym co czasami zastanowi nasze dziecko i tak powstają pytania, które zaskakują rodziców: dlaczego oko widzi, albo dlaczego gorąca woda paruje czy jak włącznik zapala światło.

Książka została podzielona na 6 części:
- Ciało
- Jedzenie i picie
- Niebo i ziemia
- Zwierzęta i rośliny
- Pojazdy i komunikacja
- Technika na co dzień
Każdy dział dostarcza bardzo szczegółowych i ładnie opracowanych odpowiedzi na pytania z danej dziedziny.


Książkę szczególnie polecam rodzicom tych dzieci, które lubią poznawać nowe fakty i interesują się nauką oraz tym jak coś działa i czym jest spowodowane. 
Muszę przyznać, że w tej książce szczególnie ujęło mnie opracowanie zagadnień. Są bardzo treściwe ale niezwykle przystępnie opisane i nawet już najmłodsze dziecko spokojnie zrozumie o co chodzi.
Zdecydowanie warto tą książką się zainteresować:)Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka