Niewidzialne - Heather Graham

Autorka: Heather Graham
Tytuł: Niewidzialne
Wydawnictwo:
W San Antonio w tajemniczych okolicznością giną kobiety. Co najdziwniejsze nie są to kobiety, które zamieszkują miasto, ale przyjezdne, które zjawiają się w mieście z różnych przyczyn.

W śledztwo angażuje się miejscowy ranger Logan oraz szeryf federalny Kelsey, którzy bardzo szybko łączą ze sobą pewne fakty i dochodzą do wniosku, że związek z zaginięciem kobiet może mieć pewne wydarzenie z przeszłości związane z diamentem.
Ale jak dowiedzieć się czegoś o tym wydarzeniu, skoro wszyscy, którzy mogli coś wiedzieć już nie żyją? Otóż musicie wiedzieć, że Logan i Kelsey to nie tylko inteligentni i szybko łączący fakty stróże prawa, ale to osoby, które potrafią porozumieć się z duchami...

Komu zależy na diamencie? Dlaczego zabija kobiety, które pozornie nie są z nim związane? Kim jest morderca? I w końcu co ma wspólnego z całą sprawą uroczy zajazd Inn&Saloon?

Heather Graham jest mi doskonale znana i przyznam, że zawsze mam z nią ten sam problem. Jej pomysły na książkę są dobre, ale gorzej wychodziło jej pisanie.
"Niewidzialne" to chyba jej pierwsza książka, której nie mam nic do zarzucenia. Jest świetnie napisana, trzyma w napięciu prawie do samego końca, bo kilka rozdziałów przed końcem dopiero się zorientowałam kto może być mordercą. Wątek z duchami świetny, do tego wpleciona nutka romansu, która dodatkowo urozmaica całą akcję, po prostu nic dodać nic ująć.
Niepokoi mnie trochę wybór okładki, według mnie wcale nie pasuje do książki, choć gdy patrzę na oryginalną to już nasza jest lepsza.

Jeżeli więc macie ochotę na trzymający w napięciu thriller z duchami w tle, polecam "Niewidzialne".
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka