Podarunek - Danielle Steel

Autorka: Danielle Steel
Tytuł: Podarunek
Wydawnictwo:

Maribeth jest szesnastoletnią bardzo ambitną i pracowitą dziewczyną. Jest nie tylko ładna ale także niezwykle rozwinięta jak na swój wiek. Jej marzeniem jest dojść do czegoś w życiu. Niestety jej ojciec uważa, że kobiety,  zostały stworzone tylko do siedzenia w domu i rodzenia kolejnych dzieci, a do zmieniania pieluch nie potrzebna jest szkoła. 

Niestety nasza bohaterka popełnia jeden błąd, który przynosi straszne konsekwencje. Dziewczyna jest załamana i wie, że jeżeli się podda, jej marzenia o lepszym życiu legną w gruzach. Teraz musi nie tylko odejść z domu, ale także zmienić swoje życiowe plany i priorytety.
Gdy na jej drodze staje Tommy, życie Maribeth zmienia się diametralnie. Czy może mu zaufać? Jak skończy się ta historia?
Przeczytajcie sami!
 

 Bardzo lubię książki Danielle Steel, bo choć są przewidywalne, mają w sobie taki ładunek pozytywnych emocji, które zawsze dobrze wpływają na czytelnika.
Choć od początku podejrzewałam jak książka się skończy, wcale nie zepsuło mi to przyjemności czytania. Bardzo polubiłam głównych bohaterów dlatego trochę jestem zawiedziona końcem książki. Chciałabym wiedzieć jak potoczyły się ich losy, niestety autorka kończy książkę otwartym zakończeniem i czytelnik pozostaje z wielką niewiadomą.

"Podarunek" to książka, którą śmiało możecie przeczytać w okresie przedświątecznym. Opowiada nie tylko o marzeniach, ale także o przewrotności życia, niespełnionych nadziejach, miłości i darze życia!
Polecam!

7 komentarzy :

 1. dokładnie książki Steel są przewidywalne, ale piękne ! uwielbiam tą autorkę. Wczoraj patrzyłam na tę książkę, miałam kupować, ale zrezygnowałam w ostatnim momencie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety klimaty nie moje, ale ostatecznie nie mówię nie

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja to może niekoniecznie, ale mami ostrzy sobie na nią pazurki ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo lubię powieści Steel - pamiętam, że to od niej zaczynałam w gimnazjum moje "dorosłe" czytanie, wiem, że to książki skierowane dla trochę starszych czytelników, ale nie mogłam więcej zdzierżyć książek dla nastolatek... :) Myślę, że powinnam po tylu latach do nich wrócić, bo to prawda - są przewidywalne, ale piękne :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie czytałam jeszcze żadnej książki tej autorki, może w nowym roku się na jakąś skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. nie czytałam jeszcze nic autorstwa pani Steel, ale wiem że jej książki są szeroko zachwalane, i mam ochotę na którąś ;D

  OdpowiedzUsuń

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka