Maks i ciekawe pomysły - Katarzyna Zychla

Autorka: Katarzyna Zychla
Tytuł: Maks i ciekawe pomysły
Wydawnictwo:"Maks i ciekawe pomysły" to już kolejna część z serii książeczek o sympatycznym hipopotamie.
Tym razem autorka w bardzo przyjemny sposób przekazuje pomysły na połączenie zabawy z nauką.

"Maks i wielkie malowanie" - babcia Maksa postanowiła odświeżyć swój salon i pomalować go na piękny wrzosowy kolor. Zaprosiła wnusia i jego przyjaciół, aby pomogli jej pomalować składzik na narzędzia.
Każdy dostał po jednej ściance do zaaranżowania i pomalowania według swojego uznania. Czy to zadanie należy do łatwych? Pozornie tak.

"Maks i drzazga" - po wielkim malowaniu u babci, Maks bardzo chce zobaczyć jak pracuje stolarz. Tak się składa, że mama Maksia ma oddać drewniany stół do naprawy i dzięki temu nasz bohater ma okazję zobaczyć pracę stolarza z bliska.
Nawet może mu pomagać przy pracy! Maks nie wie jednak, że praca stolarza bywa niebezpieczna. Nasz bohater po powrocie z warsztatu przekona się, że trzeba słuchać dorosłych!

"Maks i wyjątkowe garnuszki"- tym razem Maks wybiera się do pana Kreta, który zajmuje się wyrobem garnków. To dopiero jest fascynująca praca! Maks ma okazję zrobić swój garnuszek, a to dopiero ekscytujące!

"Maks i ciekawe pomysły" to książka, która pokazuje jak wartościowa i trudna może być praca innych. Dzięki temu, że Maks na własne oczy mógł zobaczyć jak wyrabia się garnki czy jak powstaje kołyska lub stół, miał świadomość, że aby te rzeczy trafiły do sklepu, ktoś musiał je zrobić.
Może warto wykorzystać tę książkę i pokazać dziecku jak wygląda praca innych ludzi?
 Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka