Poradnik perfekcyjna Pani Domu - Małgorzata Rozenek

Autorka: Małgorzata Rozenek
Tytuł: Poradnik perfekcyjna Pani Domu
Wydawnictwo:
Bardzo długo czekałam na tę książkę, a gdy w końcu się pojawiła wiedziałam, że muszę ją mieć dla siebie.

Uwielbiam oryginalną Perfekcyjną Panią Domu i uważam, że pierwowzór jest dużo lepszy i bardziej autentyczny niż nasza polska wersja, ale jeżeli mam porównywać obie książki, to zdecydowanie nasza jest lepsza.

Mam je obie i oczywiście nie uniknę porównań, które od początku gdzieś mi w głowie się kłębiły. Pierwsze co rzuca się w oczy to nasza przepiękna okładka i format książki. Nasz poradnik jest naprawdę przepięknie wydany w bardzo poręcznym do trzymania formacie. Środek już po otwarciu zachwyca! Wydawnictwo się postarało i całość wygląda niezwykle elegancko i szykownie.

 Sam poradnik czyta się błyskawicznie. Nie ma w nim niczego nowego. Wszystkie rady praktycznie można było usłyszeć oglądając wszystkie sezony perfekcyjnej, z tą  różnicą, że teraz mamy je na papierze i możemy w dowolnej chwili po nie sięgnąć.

Książka prócz szeregu przydatnych porad jest wzbogacona o fantastyczne zdjęcia, od których nie można oderwać wzroku.

Poradnik został podzielony na 13 rozdziałów.
Prócz wstępu, podziękowań i słowniczka, na końcu książki mamy posegregowane działy według pomieszczeń i jeden dział ogólny dotyczący sprzątania, który jest podstawą do zmiany swoich sprzątaniowych nawyków.

I tak możemy przeczytać o:
- przedpokoju
- kuchni
- jadalni
- salonie
- sypialni
- garderobie
- pokoju dziecięcym
- łazience
- balkonie i tarasie

Każdy rozdział zawiera informacje o tym jak odgruzować dane pomieszczenie, jak je na nowo zorganizować i jakich dekoracji użyć aby wyglądało pięknie.


 Książkę przeczytałam dosłownie w dwa dni, choć muszę się przyznać, że wcześniej kilka dni napawałam się pięknymi zdjęciami. Uważam, że ta pozycja to wspaniały pomysł na prezent dla każdej pani domu, która być może ma problem z brakiem motywacji do sprzątania, ale również dla takiej, która chciałaby coś zmienić, a może nie wie jak, lub brak jej fachowej wiedzy.


Książka kosztuje ok 50zł, ale naprawdę warto wydać na nią pieniążki i cieszyć się zorganizowanym i harmonijnym domem.
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka