Bajki z dna szuflady - Joanna Baran

  Autorka: Joanna Baran
  Tytuł: Bajki z dna szuflady
  Wydawnictwo:
  Uwielbiam książki, które są ilustrowane przez panią Alicję Rybicką. To już kolejna książka, którą miałam okazję czytać z jej ilustracjami i znów jestem zachwycona!

  "Bajki z dna szuflady" to zbiór siedemnastu opowieści. Już samo powstanie tej książki jest bardzo ciekawe, bowiem autorka miała sen, w którym przyśniła jej się grupa dzieci. Każde z tych dzieci chciało usłyszeć bajkę, której jeszcze nie słyszało, a opowieść musiała być związana z krajem pochodzenia dziecka. I tak powstały bajki z dna szuflady. Po jednej dla każdego dziecka.

  Wśród nich znajdziemy bajki prawie rosyjskie, indiańskie, słowackie czy czeskie. Jest też oczywiście polska.
  Każda opowieść jest związana z innym krajem dlatego różnorodność tej książki jest bardzo twórcza, poza tym każda bajka ma morał co dla mnie jest niezwykle istotne. Nie lubię opowieści, z których nic nie wynika. Tutaj autorka zwraca uwagę na uczucia innych, na przyjaźń i wiele innych wartości, o których warto pamiętać

  Ta książka jest idealna dla każdego dziecka. Jestem pewna, że wśród kilkunastu opowieści znajdzie tą ulubioną. Muszę powiedzieć, że książka jest nie tylko mądra, ale także bardzo ładnie napisana i zilustrowana. Litery są na tyle duże, że większe dziecko spokojnie może czytać samo, a mniejsze może zacząć od oglądania ilustracji i słuchania opowieści czytanej przez rodzica.
  Myślę, że to świetny prezent dla każdego dziecka!
  Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka