Wiedeń i Szkocja.

 Tytuł: Szkocja
Wiedeń
Wydawnictwo:
Lubię czytać przewodniki i często w moich stosach książkowych one się znajdują. Tym razem trafiło na Szkocję i Wiedeń. Choć Wiedeń chciałam zwiedzić już dawno, apetyt na Szkocję przyszedł po lekturze przewodnika.

Oba te przewodniki są bardzo dobrze opracowane. Ich bogactwo jest tak duże, że aby choć w połowie zwiedzić to co jest zaproponowane w przewodnikach, jeden wyjazd wakacyjny by nie starczył.

Całość podzielona została mniej więcej tak samo. Najpierw turysta dowiaduje się co nieco o historii i kulturze danego kraju, dopiero później przechodzi do czytania o poszczególnych jej rejonach.
Na samym końcu zawarte są rady praktyczne i przyznam, że one są najbardziej potrzebne, bo o ile o zabytkach czy miejscach wartych odwiedzin możemy wyczytać wszędzie, to ta podręczna garść informacji jest bardzo potrzebna.

Przewodniki mają idealny rozmiar, który świetnie leży w dłoni i co najważniejsze są poręczne. W podróży nikomu nie chce się tachać ciężkich i nieporęcznych książek. Te zmieszczą się do każdego plecaka.

Dodatkowo są bardzo ładnie ilustrowane, posiadają wiele wskazówek i map!

Jeżeli potrzebujecie dobrych przewodników, poszukajcie tych z tej serii. Jest ich całkiem sporo.
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka