Biblia na zawsze i Biblia dla dzieci

Tytuł: Biblia na zawsze
Biblia dla dzieci
Wydawnictwo:
Pamiętam, że będąc małą dziewczynką miałam swoje dwie dziecięce Biblie. Jedną pięknie ilustrowaną, drugą w formie komiksu. Obie były dla mnie szczególnie ważne i uwielbiałam je przeglądać.

Teraz wchodząc do księgarni jest taki ich wybór, że człowiek zastanawia się, na którą zwrócić uwagę. I choć treść mają tę samą, to są różnie zredagowane.
Dziś chciałam Wam przedstawić dwie Biblie bardzo podobne do tych, które ja miałam, choć z bólem serca muszę powiedzieć, że z gorszymi ilustracjami.

Pierwsza z nich to "Biblia na zawsze". Jest to Biblia dla dzieci w formie opowiadań. W środku prócz kolorowych ilustracji znajdziemy 50 opowiadań, które idealnie nadają się dla dzieci w każdym wieku. Takie opracowanie sprawia, że poznawanie Biblii jest przyjemne i przede wszystkim zrozumiałe dla maluchów.
Książka wydana jest naprawdę ładnie i z przyjemnością się do niej powraca.

Drugą Biblią jest ta w formie komiksu czyli "Biblia dla dzieci"
Ta jest prawie o połowę tańsza od tej, o której pisałam przed chwilą ale ma dużo gorsze ilustracje. Podobne trochę do takich komputerowych i te zdecydowanie mi nie podchodzą.

Biblia w formie komiksu? Niektórzy pewnie powiedzą, że to przesada. Ja tak nie uważam. Są dzieci, które zapewne normalnie nie chwyciłyby Biblii w dłoń oddając się czytaniu, ale w formie komiksu? Czemu nie? Później okazuje się, że to o wiele ciekawsze niż niejeden komiks.

To tylko dwie propozycje biblijne, ale uwierzcie mi jest ich całe mnóstwo. Jeżeli więc nie potraficie się zdecydować, zastanówcie się nad tymi dwiema.
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka