Fartowny pech - Olga Rudnicka


Autorka: Olga Rudnicka
Tytuł: Fartowny pech
Wydawnictwo:
Twórczość Olgi Rudnickiej jest mi znana nie od dziś.
Pamiętam jak już dobrych kilka lat temu w bibliotece znalazłam "Martwe Jezioro". Wtedy autorka nie była jeszcze znana, ale po tej pierwszej książce przepadłam.
Dziś nadal lubię czytać książki Olgi Rudnickiej i uważam, że przez te lata, jej styl pisania bardzo się rozwinął, a tematyka, którą podejmuje jest chyba bardziej dojrzała.

Tym razem zostajemy przeniesieni do małej, niepozornej wioski Paszcze, w której to porachunki mafijne są grubo przykryte pod warstwą słomy. To właśnie tutaj, ukrywa się gdzieś duża grupa przestępcza, która trzęsie całym światem mafijnym.

Odkryć kto stoi za podpaleniami i wymuszeniami ma Kryś, brat Gianniego, który również jest zamieszany w różne porachunki mafijne. Jednak to nie takie proste bo Kryś najzwyczajniej w świecie ma pecha. To samo tyczy się Jokera, który co dotknie to psuje. Tych dwoje całkiem przypadkiem spotyka się w Paszczach i wspólnie usiłują dojść do tego, kto jest kim i dlaczego to robi.

Jest jeszcze historia Gianniego, Padliny, Tatki i Maksyma. Uwierzcie mi, jest co robić.

"Fartowny pech" to książka napisana lekko i z polotem. Jestem pewna, że zarówno kobietom jak i mężczyznom ta książka przypadnie do gustu. Jest humorystyczna, czyta się ją jednym tchem no i pozwala bardzo zżyć się z bohaterami.

W kościach czuje, że z tej książki mogłaby być niezła kontynuacja:)
A Wy czytaliście?
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka