Pora na życie - Cecelia Ahern

Autorka: Cecelia Ahern
Tytuł: Pora na życie
Wydawnictwo:
Lucy jest niezdecydowaną i nieszczęśliwą młodą kobietą. Jej życie skończyło się w momencie gdy Blake ją zostawił, a ona zaczęła natrętnie kłamać. Jedno kłamstwo, pociągało drugie kłamstwo i niedługo później kłamstwem było wszystko. Dziś to już sieć kłamstw, które sprawiają, że Lucy nie może normalnie żyć.

Gdy kobieta dostaje list z agencji życiowej, że jej Życie chce się z nią spotkać, usilnie ignoruje je, aż w końcu chcąc nie chcąc, ulega.

Po pierwszym spotkaniu wie, że jej Życie jest upierdliwe, wkurzające i że jest...mężczyzną..

Czy Lucy uda się zmienić swoje życie? Czy ma szansę wyplątać się z kłamstw, które sama storzyła?

"Pora na życie" to dosyć specyficzna książka, którą czyta się stosunkowo szybko, ale nie wiem czy mogę powiedzieć, że z wypiekami na twarzy. Porównując wszystkie książki autorki, które czytałam, ta chyba najmniej mi się podobała.
Już mówię dlaczego. Po pierwsze do końca książki nie lubiłam Lucy. Była arogancka, wredna, chamska i zapatrzona w siebie. Wcale nie dziwiło mnie to, że nie ma obok siebie nikogo, kto chciałby z nią być, bo z nią absolutnie nie dało się wytrzymać!
Po drugie akcja mnie nie zaskoczyła. Wszystko kręciło się wokół Lucy i to było czasami naprawdę nudne, bo ona była bardzo przewidywalna.

Na plus można zaliczyć piękne stadium psychologiczne człowieka nieszczęśliwego i okładkę, która jest zachwycająca!

Książka choć nie powala na kolana to jest zupełnie inna od wszystkich autorki i z pewnością warto ją przeczytać. Więc jeżeli macie ochotę, czemu nie?:)
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka