Poradnik dla ambitnych kobiet. Jak zrobić karierę - Heather Mcgregor

Autorka: Heather Mcgregor
Tytuł: Poradnik dla ambitnych kobiet. Jak zrobić karierę
Wydawnictwo:


Wiecie, że lubię poradniki i z wielką przyjemnością zawsze je czytam, ale ten szczególnie mnie zainteresował, ambitna jestem, karierę też chciałabym zrobić, a co:)

Podoba mi się hasło przewodnie tego poradnika: " Bez względu na to, czy dopiero zaczynasz karierę, czy jesteś na jej szczycie, pozwól, by MRS Moneypenny została twoją mentorką".
Ja jej pozwoliłam, więc dziś kilka moich przemyśleń na temat książki.

Oczywiście z góry uprzedzam, że ta książka nie jest cudowną odpowiedzią na to, jak zrobić karierę czy co gorsza przewodnikiem po tym jak ją zrobić. To książka z dobrymi radami, ale przede wszystkim z zawartymi w niej przemyśleniami autorki, na temat kariery i życia codziennego. Zarówno porady jak przemyślenia, mogą być inspiracją lub motywacją, do zrobienia czegoś ze swoim życiem zawodowym.

Muszę Wam przyznać, że autorka naprawdę świetnie pisze. Książka jest nie tylko błyskotliwie napisana, ale także momentami zabawna, i co najważniejsze, jest szczera.

Wiele tematów związanych z karierą do tej pory były mi albo obojętne, albo nie miałam pojęcia, że są ważne.
Bardzo przydatne były dla mnie rozdziały o poczuciu winy gdy przedkłada się pracę na rodzinę albo o nierealnych oczekiwaniach. Wiecie, kobiety mają to do siebie, że chciałyby być w pięciu miejscach w jednym czasie. Ja też mam ten problem. Wiem, że pracując, coś mi ucieka, a później mam poczucie winy, że jednak nie skupiłam się na czymś innym.
Pracując w domu jest jeszcze trudniej. Bo firma działa 24h i ciągle jest jakiś problem, dzięki tej książce zrozumiałam wiele rzeczy: że nie warto przepraszać za swoje wybory, trzeba lepiej się organizować i czasami odpuścić:)

Generalnie ta książka jakoś dużo nie zmieniła w moim życiu, ale na pewno nie mogę jej zarzucić tego, że nie ułożyła mi pewnych kwestii w głowie.
Jeżeli macie problem z pracą, może chciałybyście coś zmienić ale nie wiecie jak, albo praca jest dla Was przymusem lub na odwrót, nie umiecie bez niej żyć, myślę, że ta książka pomoże Wam w tym, aby wszystko wróciło do normy:)
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka