Powrót Julii - Ewa Barańska

Autorka: Ewa Barańska
Tytuł: Powrót Julii

Tytułową Julię mogliśmy już poznać w pierwszej części: "Nie odchodź Julio" której kontynuacją jest książka "Powrót Julii".

Julia, dała się poznać jako piękna i urocza nastolatka, która z pasją się uczy i rozwija. Niestety, żyje w cieniu siostry, a wraz z wielką miłością jaką jest Wiktor, pojawia się jej choroba.

W drugiej części niewiele się zmienia. Julia nadal walczy z chorobą, która ją wyniszcza, ale nie poddaje się, bo ma dla kogo żyć. Tym kimś jest Wiktor, który choć był chłopakiem Idy, odkrył, że jego serce szybciej bije przy Julii.

Podczas gdy miłość rozkwita, terminalna niewydolność nerek postępuje coraz szybciej. Nikt z rodziny, ani znajomych nie może zostać dawcą z przyczyn medycznych i gdy już los dziewczyny wydaje się być przesądzony, nadchodzi upragniona wiadomość. Znalazł się dawca.

Ale los drwi dalej z Julii i choć daje jej możliwość całkowitego wyzdrowienia, chce odebrać jej Wiktora, bo Ida nie przestaje o niego walczyć.
Czy przeszczep się uda? Czy Ida zdobędzie na nowo miłość Wiktora?

"Powrót Julii" to piękna historia nastoletniej miłości, która kiełkuje i dojrzewa w cieniu choroby i wielkiej zazdrości. Ewa Barańska jak zwykle zresztą, potrafi bardzo dynamicznie poprowadzić narracje. Akcja rozwija się w błyskawicznym tempie, a zakończenie jest zaskakujące i zupełnie niespodziewane. Daje też do myślenia, bo sugeruje, że będzie kolejna część? Mam taką nadzieję, bowiem książki Ewy Barańskiej są jedyne w swoim rodzaju.

Losy Julii, Wiktora i Idy są bardzo wzruszające i myślę, że jest to lektura odpowiednia dla każdego nastolatka, ponieważ pokazuje miłość nie idealną, taką jak czasami widzimy w filmach, ale skażoną czasami zazdrością, kłótniami czy chorobą.

Jest także coś co lubię w książka autorki. Jest to fakt, że w pozornej książce obyczajowej przeznaczonej dla młodzieży, zawsze stara się przemycić trochę fachowej wiedzy. W tym wypadku jest to wiedza o przeszczepach i sporo medycznych "ciekawostek" dla czytelnika.

Jeżeli jeszcze nie czytaliście "Powrotu Julii" serdecznie Was do tego zachęcam.

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka