Odlotowy ogród - Dominik Strzelec

Autor: Dominik Strzelec
Tytuł: Odlotowy ogród
Wydawnictwo:
Tworzenie naszego ogrodu ciągle przed nami, ale już teraz powoli staramy się czytać o tym jak taki ogród zaaranżować i na co należy zwracać uwagę przy tworzeniu go.

Ta książka jest inspirowana serią emitowaną w telewizji TVN o takim samym tytule i niestety prowadzący, a w przypadku książki jej autor niezbyt przypadli mi do gustu. Mimo to książka jest naprawdę ciekawa i jeżeli ktoś planuje tworzenie takiego ogrodu na pewno warto skorzystać z porad znajdujących się w środku.

"Odlotowy ogród" to kompendium wiedzy o ogrodzie, które na sam początek przygody z ogrodnictwem na pewno wystarczy. Autor porusza wiele ważnych kwestii dotyczących wyboru miejsca na ogród, jego funkcji czy stylu.
W środku znajdziemy także rozdziały dotyczące:
- architektury ogrodowej,
- balkonu i tarasu,
- roślin,
- pielęgnacji i najczęstszych chorób roślin,
- oraz instalacji w ogrodzie.

Są też dwa najważniejsze dla mnie rozdziały czyli całe mnóstwo porad w jednym rozdziale i kalendarz ogrodnika w pigułce. Taki kalendarz absolutnie każdy powinien mieć, bowiem pozwala on usystematyzować pewne czynności w ogrodzie.

Sama książka jest naprawdę dobrze napisana. Zdjęć jest dużo jak na tak mały format i to na pewno można zaliczyć na plus. Takie poradniki świetnie się czyta jeżeli podparte są właśnie fotografiami. Sama idea książki także do mnie przemawia i myślę, że można śmiało taką książkę podarować komuś kto interesuje się ogrodnictwem, albo może chce założyć ogród, a nie wie od czego zacząć.
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka