Dieta przyspieszająca metabolizm. Książka kucharska - Haylie Pomroy

Autorka: Haylie Pomroy
Tytuł: Dieta przyspieszająca metabolizm. Książka kucharska
Wydawnictwo:
Bardzo lubię takie książki o zdrowym odżywianiu, bowiem systematycznie od dłuższego czasu, staramy się je wprowadzić w nasze życie. Tym razem trafiła w moje ręce wcale nie przypadkiem książka o diecie przyspieszającej metabolizm. Taka książka pojawiła się już jakiś czas temu, ale teraz Wydawnictwo wydało książkę z przepisami! Czyli wszyscy Ci, których zainteresowała taka forma diety, teraz mogą śmiało korzystać z przepisów, które proponuje Haylie Pomroy.
W książce znajdziecie 200 przepisów, które pozwolą schudnąć 10 kilogramów w 28 dni.

Ok, sama nie wierzę w to, że można schudnąć tyle kilogramów, albo może inaczej. Wierzę, że można, ale wiem, że efekt może być nietrwały, a efekt jojo przyjdzie szybciej niż zajęło nam zrzucenie. Pewnie się zastanawiacie po co czytam taką książkę, skoro nie wierzę w efekt tej diety. Myślę, że przepisy same w sobie są na tyle uniwersalne, że można je śmiało wprowadzać i łączyć z żywieniem, które preferujemy na co dzień.

Tyle o moich pierwszych przemyśleniach. Teraz przejdę do wydania książki, bo o nim na pewno mogę już powiedzieć kilka słów. Przede wszystkim po twardej oprawie spodziewałam się pięknego wnętrza, a niestety takie nie jest. Książka wydana została praktycznie w całości w kolorach czarno-białych. Z daleka wygląda trochę jak ksero:)
Są oczywiście kolorowe fotografie dań, ale tych jest niewiele. A sama książka to po prostu zbiór przepisów bez zdjęć potraw. W książce kucharskiej dla mnie to jest nie do pomyślenia, bo potrawy wybieram głównie za pomocą zdjęcia.

Same przepisy są ok. Zdążyłam już kilka wypróbować i myślę, że niektóre z nich na pewno trafią do naszego zeszytu z przepisami.
W środku znajdziemy przepisy do wszystkich trzech faz diety, podzielone według posiłków czyli:
- Śniadanie
- Lunch
- Obiad
Do tego są przepisy na:
- Koktajle i napoje
- Przekąski
- Sosy i dipy
- Desery

W książce można znaleźć także dodatkowe rozdziały związane z produktami żywnościowymi. Jest też krótki przewodnik po przepisach wegetariańskich i wegańskich, a także przykładowe jadłospisy.

Jeżeli jesteście na diecie przyspieszającej metabolizm, lub chcieliście jej spróbować to ta książka na pewno Wam się przyda. Polecam ją przejrzeć wcześniej w księgarni i zobaczyć czy przepisy Wam odpowiadają:)
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka