Perfekcyjny ogród - Małgorzata Rozenek

Autorka: Małgorzata Rozenek
Tytuł: Perfekcyjny ogród
Wydawnictwo:Planowanie własnego ogrodu mam jeszcze przed sobą, dlatego już teraz orientuję się powoli co w trawie piszczy. Okazuje się, że jest całkiem sporo książek, na które podczas planowania ogrodu warto zwrócić uwagę.

Dziś pokazuję Wam "Perfekcyjny ogród". To wydanie na pewno zasługuje na uwagę. Jest tak piękne jak i "Perfekcyjna pani domu" i wydana dokładnie w tym samym formacie, co sprawia, że całość wygląda jak komplet.
W środku mamy piękną zieloną tasiemkę do zaznaczenia rozdziału, który aktualnie czytamy, czy też ulubionego działu.


Spis treści jest naprawdę imponujący. Mamy rozdziały dotyczące:
- Zieleni dla początkujących,
- pielęgnacji roślin,
- kwestii stylu,
- piękna przez cały rok,
- roślin en vogue,
- ogrodowych dodatków,
- ogrodów miejskich,
- ogrodów uczuć.

Z całości książki dla mnie niezwykle istotny był rozdział o zieleni dla początkujących, w którym są zawarte bardzo istotne porady oraz jest podrozdział o tym, jak dobierać rośliny.
Jeżeli ktoś już ma ogród, na pewno przyda mu się rozdział o pielęgnacji roślin, czyli o tym jak je sadzić, podlewać oraz jak walczyć z chwastami. Jest również rozdział o podcinaniu gałęzi.
Ogólnie książka na pewno będzie przydatna dla wszystkich tych, którzy kochają ogród i chcą go dopiero założyć lub po prostu się tym interesują. Uważam, że wiedza tam zawarta jest podstawowa i dla tych, którzy wiedzą już dużo lub nawet całkiem dużo o ogrodzie, nie znajdą tam nic dla siebie.
Ale dla takich ludzi jak ja, książka jest naprawdę bardzo przydatna.
Polecam!Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka