Detoks ciała i umysłu - Ewa Trojanowska

Autorka:  Ewa Trojanowska
Tytuł: Detoks ciała i umysłu
Wydawnictwo: Ostatnio sporo czytam o zdrowym odżywianiu i szukam poradników, które pomogą mi zaspokoić wiedzę na ten temat. 
Zaczynając czytać tę książkę, myślałam, że będzie sporo tekstu o zdrowym odżywianiu, natomiast zostałam miło zaskoczona, ponieważ książka zawiera wiele przepisów.

Jeżeli też zdrowo się odżywiacie zapewne wiecie, że żeby dieta nie była monotonna praktycznie stale szuka się nowych przepisów. Tak też jest u mnie, dlatego mam nadzieję, że już niedługo wypróbuję interesujące mnie przepisy z tej książki.
Oczywiście oprócz przepisów są też rozdziały czysto teoretyczne, w których autorka opowiada o swoich doświadczeniach i dzieli się wiedzą.

W książce mamy naprawdę dużo różnorodnych rozdziałów. Zaczynamy od historii Autorki, poznajemy różne rodzaje olejów, mamy przepisy na soki owocowe, warzywne czy owocowo-warzywne. jest rozdział dotyczący wprowadzania zmian, a także propozycje aktywności fizycznych.

Książka jest naprawdę bardzo ciekawa i jeżeli chcecie wprowadzać zmiany w swoim żywieniu to myślę, że na sam początek na pewno taki motywacyjny kop się przyda.
Mi szczególnie przypadły do gustu przepisy, bo jest ich naprawdę dużo. Jeżeli szukacie właśnie takiej książki to polecam Wam ten tytuł.

4 komentarze :

 1. Książka zdecydowanie dla mnie!! Odkąd wyszłam za mąż i sama jestem szefem w swojej kuchni, moje odżywanie i również styl życia całkowicie się zmieniły. Od tej pory chętnie zaczytuję się w tego rodzaju poradnikach, dlatego chętnie zapoznam się z Twoją propozycją :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W książce masz sporo przepisów więc na pewno znajdziesz jakąś inspirację. U nas zawsze ten sam problem bo nie mamy pomysłu co zjeść:)

   Usuń
 2. Właśnie noszę się z zamiarem przeczytania tej książki. Jestem na takim etapie swojego życia, że powinnam zmienić swoje nawyki żywieniowe. Dzięki Twojej recenzji na pewno jutro zajrzę do księgarni. Dziekuje 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że książka Ci pomoże. Taki pozytywny kop do zmian zawsze się przyda:)

   Usuń

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka