Polak potrafi, Polka też - czyli o tym, ile śwat nam zawdzięcza - Jan i Ewa Wróbel

Autorzy: Jan i Ewa Wróbel
Tytuł: Polak potrafi, Polka też - czyli o tym, ile śwat nam zawdzięcza 
Wydawnictwo: W takiej formę wiedzę, to ja rozumiem. I tak już na wstępie się zastanawiam czy przypadkiem zamiast zadań domowych z historii nie proponować dzieciom i młodzieży czytania tej książki. Ona jest nie tylko świetnie napisana, ale i napakowana różnymi ciekawostkami, a do tego podana w świetnej formie. Rewelacja!

Ale od początku. Sama fanką historii nigdy nie byłam. Ale zauważyłam, że ze szkoły zapamiętałam wiele ciekawostek, które były podane właśnie jako ciekawostki, a nie suche fakty, które trzeba się nauczyć na pamięć.

Ta książka, to kompendium wiedzy, które w humorystyczny sposób pokazuje historię Polaków. Tych Polaków, którzy osiągnęli coś, co zostało zapisane w naszej historii.

Mamy tutaj cały przekrój artystów, podróżników, odkrywców czy też ludzi, którzy wynaleźli coś innowacyjnego.
Co najważniejsze w tej książce to fakt, że nawet młodzież z taką książką na 100% chętnie się zapozna. I mówi to osoba, która w życiu pewnie by się tą książką nie zainteresowała, gdyby nie właśnie forma wydania.

W środku znajdziecie oprócz bardzo przystępnie opracowanego tekstu, quizy, komiksy i wiele dobrego humoru.
Wydawca reklamuje książkę wspominając, że " będziesz płakać ze śmiechu". Wydaje mi się to wyrażenie na wyrost, bo owszem książka jest napisana z humorem, ale też bez przesady, w końcu to nie komedia.

Jeżeli ktoś jest ciekawy kto rozwiązał zagadkę Enigmy kim była Janina Ochojska czy Helena Modrzejewska, kto wynalazł laptop albo kasownik to w książce tego wszystkiego się dowiedzie.

Ja proponowałabym tę książkę również jako prezent. Uważam, że dla młodzieży taka książka będzie jak znalazł. Przynajmniej cokolwiek będą wiedzieć więcej niż to, co jest podawane czasami w kiepski sposób na lekcjach historii.
Polecam!


Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka