Jak zbudować motocykl - Martin Sodomka

Autor: Martin Sodomka
Tytuł: Jak zbudować motocykl 
Wydawnictwo:

 


Taka książka na pewno pierwszy raz jest na moim blogu i nie ma w tym nic dziwnego, bo też pierwszy raz chyba tego typu historyjkę techniczną czytam.

Czy wiecie jak zbudować motocykl? Pewnie nie, bo ja też do tej pory nie wiedziałam. Każdy się orientuje, że w motocyklu jest silnik, który składa się z miliona części, że potrzebne są kółka, kierownica czy hamulce. Ale jak się za to zabrać? Co najpierw? I właśnie o tym jest ta książka.

Poznajcie szczurka Arniego, wróbla Zenka i żabę Krystiana, którzy właśnie wrócili z wyprawy na południe. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że podróżowali własnoręcznie skonstruowanym samolotem!
Zmęczeni ale i szczęśliwi, postanawiają pójść o krok dalej i skonstruować motocykl.
W trakcie pracy, Arni prezentuje poszczególne elementy konstrukcyjne motocykla, a czytelnik może dowiedzieć się sporo o budowie tej maszyny. Oczywiście oprócz tego, historia jest pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji, które zachwycą każdego, kto lubi takie przygodowe opowieści.

Przyznam, że książka mnie zachwyciła i jest to książka nie tylko dla małych dzieci ale i dla dorosłych! Doskonale są opisane poszczególne etapy konstruowania motocyklu. Dodatkowo książka jest wzbogacona bardzo ładnymi schematami i opisami! Myślę, że nie jeden mechanik mógłby się zainteresować dokładną budową tego pojazdu przedstawioną w tej książce.

Jeżeli Wasze dziecko interesuje się konstruowaniem maszyn to myślę, że ta książka na pewno pozwoli puścić wodze fantazji. Polecam!


Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka