Nikt się nie spodziewał - Joanna Dorota Bujak

Autorka: Joanna Dorota Bujak
Tytuł: Nikt się nie spodziewał 
Wydawnictwo:

 

Iwona Winiarska nigdy nie spodziewała się, że zamieszka w dużym i przestronnym domu, a czas pomiędzy gotowaniem, wysyłaniem dzieci do szkoły i sprzątaniem, będzie spędzała z przyjaciółkami.
Gdy wraz z całą rodziną wprowadzają się na osiedle Brzozowy Zaułek, wszystko wydaje się idealnie układać.

Iwona po ogarnięciu całego przeprowadzkowego chaosu, w końcu ma czas rozejrzeć się po miejscu, w którym zamieszkała. Wkrótce poznaje nowe sąsiadki: Marzenę, Emilię, Kasię, a nawet rozwiązłą Paulę.
Każda z sąsiadek skrywa swoje sekrety i ma swoją historię, którą krok po kroku poznaje czytelnik.
Życie wszystkich mieszkańców osiedla zmieni się wraz z nadejściem krowy i tego co ciągnie na łańcuchu, ale o tym przeczytacie już w książce.

"Nikt się nie spodziewał" to książka lekka, ale nie brakuje w niej poważnych tematów, czasami potraktowanych z przymrużeniem oka, co akurat mi bardzo odpowiada.
Podoba mi się również humor, który znajdziecie na stronach książki, ja nie jeden raz padłam ze śmiechu.

Bardzo polubiłam Brzozowy Zaułek i myślę, że każdy chciałby na takim osiedlu zamieszkać. Sąsiedzi są prawie jak rodzina, nikt Cię nie ocenia, każdy chętnie pomoże no cud miód i orzeszki! No, może nie licząc Heli, bo ona to osiedlowy radar, wykryje wszystko zanim to się jeszcze wydarzy.
Oczywiście w książce nie brakuje również wątku sensacyjnego, który jak już wcześniej pisałam objawi się wraz z krową.
Zakończenie książki zdecydowanie zwiastuje kontynuacje, z czego niezmiernie się cieszę, co nie zmienia faktu, że cała akcja zawarta na ostatnich stronach książki była zupełnie niespodziewana.
Ja się pytam, jak można tak zakończyć książkę i zostawić czytelnika z tak wielką niewiadomą? 
No jak?

Jeżeli jeszcze nie czytaliście, zachęcam abyście jak najszybciej to zmienili. Książkę czyta się błyskawicznie no i jestem przekonana, że równie mocno jak ja, pokochacie to miejsce i wszystkich bohaterów.
Polecam i czekam na dalsze losy bohaterów z Brzozowego Zaułka.

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka