Zezia, Giler i Oczak - Agnieszka Chylińska

Autorka: Agnieszka Chylińska
Tytuł: Zezia, Giler i Oczak
Wydawnictwo:

 


To już druga książka Agnieszki Chylińskiej i jakże udana.
Chciałam podlinkować Wam recenzję pierwszej książki i też pierwszej części tego cyklu, ale okazało się, że jej nie napisałam. Ale wstyd!
A książka tak mi się spodobała!

No nic. "Zezia, Giler i Oczak" to doskonała kontynuacja pierwszej części "Zezia i Giler". Tym razem Zezia i jej brat czekają na narodziny kolejnego członka rodziny Zezików.
Ale to nie koniec zmian w ich życiu. Dziewczynkę czeka jeszcze przeprowadzka, zmiana szkoły i otoczenia, a także Komunia Święta i wiele spraw, które gromadzą się na jej małą głową.
Czy poradzi sobie ze wszystkim?
Jak zostanie przyjęty nowy członek rodziny?

Książkę jak zwykle czyta się bardzo szybko i bardzo dobrze.
Uwielbiam tę serię i na pewno przeczytam kolejne części. Zezia to mądra i wrażliwa dziewczynka i bardzo podoba mi się, to, że książka jest też nieco taka terapeutyczna. Na przykład sprawa przeprowadzki dla każdego dziecka może być trudna. Zezia też zostawiała najlepszą przyjaciółkę, a tutaj raptem się okazuje, że w nowym miejscu nie jest strasznie, ba jest nawet lepiej. A przyjaciół można znaleźć wszędzie. I to jest super. Za sprawą tej książki można z dzieckiem poruszyć wiele trudnych kwestii;)
Jeżeli jeszcze nie znacie, bardzo polecam!

2 komentarze :

  1. Nie znam, a Chylińska jakoś mi ciągle nie pasuje do bajek. I choćby dlatego koniecznie muszę przeczytać :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Czytałam obie części swojemu Synkowi sa świetne :-) :-) z przyjemnością do nich wrócę jak corcia podrośnie :-) i musze dokupic Lukrecje pozdrawiam serdecznie

    OdpowiedzUsuń

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka