Mów do mnie - Lisa Scottoline

Autorka: Lisa Scottoline

Tytuł: Mów do mnie

Wydawnictwo:

 

Moje pierwsze recenzje książek tej Autorki nie były zbyt entuzjastyczne.
Ocal mnie czy Spójrz mi w oczy, nie przypadły mi do gustu tak jakbym chciała. Lepiej już było z książką Nie odchodź więc kolejny raz dałam Autorce szansę i nie żałuję.
Pierwszy raz mogę powiedzieć o książkach tej Autorki, że jest naprawdę doskonała.

Eric jest bardzo oddanym lekarzem psychiatrą. Pracuje w szpitalu, a także prowadzi prywatną praktykę.
W jego życiu niestety nie dzieje się zbyt dobrze i mężczyzna zmuszony jest rozwieść się z żoną, a także zmniejszyć kontakty z ukochaną córką, którą małżonka kieruje.
Eric jest załamany i chce zrobić wszystko, aby odzyskać córkę.
Jednocześnie w szpitalu poznaj Maxa. Siedemnastoletniego chłopaka, który jest jedynym opiekunem umierającej babci, a także zdesperowanym dzieckiem, które potrzebuje pomocy psychiatrycznej. Eric ulega babci chłopaka i postanawia go leczyć prywatnie.

Kolejne sesje przynoszą rozwiązanie, które bardzo niepokoi Erica.
Gdy w szpitalu mężczyzna zostaje oskarżony przez jedną ze stażystek o molestowanie, zostaje zabita także koleżanka Maxa, a ten znika.
Wszystko wskazuje na to, że pacjent Erica ją zabił, ale lekarz jest przekonany, że wyjaśnienie tej sprawy jest inne.
Dobro pacjenta jest dla niego najważniejsze, ale on sam może stracić wszystko: pracę, córkę, a także wolność.
Co wybierze?

"Mów do mnie" to książka, która ma wiele wątków, ale na końcu wszystkie zbiegają się do jednej osoby, która pociąga za sznurki. Niesamowite jest to, jak Autorka sprytnie wszystko ukartowała i gdy czytelnik myśli, że już wszystko jest rozwiązane, okazuje się, że wcale nie ma racji.
Pamiętacie jak w poprzednich recenzjach marudziłam na przegadaną książkę? Tutaj jest całkiem inaczej. Wszystkiego jest w sam raz, akcja trzyma w napięciu, a bohaterowie są różnorodni, co bardzo lubię. Cała historia wymaga dużego zaangażowania czytelnika i też wywołuje wiele skrajnych emocji:)
Jeżeli lubicie tego typu książki, polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka