Skaza - Cecelia Ahern

Autorka: Cecelia Ahern
Tytuł: Skaza 
Wydawnictwo:

 

Celestine przyszło żyć w czasach, w których człowiek musi być idealny - bez żadnej skazy, aby był akceptowany przez społeczeństwo. Jeżeli dopuści się czynu zabronionego przez Trybunał, zostaje naznaczony skazą. W zależności od rodzaju przewinienia, może być ona na skroni, ręce, języku, piersi, stopie lub na kręgosłupie.

Dziewczyna do tej pory nie buntowała się przeciw systemowi. Szczęśliwa i zakochana z wspierającą u boku rodziną, niczego jej nie brakowało. Wszystko zmieniło się w autobusie gdy jeden z naznaczonych nie miał gdzie usiąść i Celestine mu pomogła.
Taki czyn jest zabroniony. Dziewczyna kierowała się zwykłą wrażliwością na niewrażliwość innych i pomogła człowiekowi, nie naznaczonemu.
Wkrótce dziewczyna trafia do więzienia, w którym oczekuje na proces. Zostaje odcięta od ukochanego i siostry. Ponieważ jej znajomym jest sędzia, dziewczyna ma szansę się z tego wywinąć, musi tylko skłamać, że wcale nie pomogła mężczyźnie.

Czy Celesitne  się na to zdecyduje? Czy jest w stanie okłamać cały świat, jeżeli już sama nie wierzy w system, w którym żyje?

"Skaza" to pierwsza tego typu książka Autorki skierowana do młodzieży. I muszę się przyznać, że takiej Cecelii Ahern nie znałam. Bardzo dobra książka, choć trudno było mi się do niej przekonać na początku, bo jednak Autorkę znamy z bardziej kobiecych książek, to warto było.
Fabuła bardzo wciągająca, dobrze przemyślana. W książce dużo zwrotów akcji i całość jest bardzo spójna. Żałuję tylko, że będę musiała czekać na kontynuację, bo już teraz chętnie dowiedziałabym się co będzie dalej.

A Wy macie w planach ten tytuł?


Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka