Chińskie cienie i Teatrzyk cieni. Wycinanka

Tytuły: Chińskie cienie. Wesoła zabawa dla wszystkich.
Teatrzyk cieni. Wycinanka
Wydawnictwo: 

 

Takie książki powinny być w każdym domu. Mam wrażenie, że teraz mało które dziecko potrafi bawić się w cienie. Kiedyś, gdy nie było tyle gadżetów w domu, taka zabawa była super!

Teraz mamy telewizory, tablety, gry i jakoś nikt się tak nie bawi. Ta książka sprawi, że wyobraźnia dziecka zacznie pracować na wysokich obrotach, a jego kreatywność przejdzie na wyższy poziom. W tej książce, pięknie zresztą wydanej, znajdziecie instrukcje jak bawić się cieniami.
Nauczycie się robić Babę Jagę, Zająca, Słonia czy Orła. Odbędziecie walkę kogutów czy zobaczycie żołnierza.
Książka jest także wyposażona w kontury pomocnicze, które pomogą Wam stworzyć wszystkie cienie na ścianie.
Na końcu książki macie kilka czarnych kartek, które możecie wykorzystać do stworzenia swoich konturów, także do zabawy potrzebna jest tylko wyobraźnia, ołówek i nożyczki!


 Do kompletu warto sobie dokupić ten tytuł. Te dwie książki tworzą fajną całość, która zapewni zabawę na wiele godzin.
Tutaj znajdziecie gotowe do wycięcia kształty, które posłużą Wam do zorganizowania Teatrzyka Cieni. Jest to kolejna fajna zabawa i myślę, że jeżeli nie chcecie się bawić w cienie rękami, to taka forma zabawy przypadnie wam do gustu. Jest to też łatwiejsza wersja zabawy dla mniejszych dzieci, bo kształty mamy gotowe. Wystarczy wyciąć, podłożyć głos i gotowe.
Wśród gotowych wycinanek znajdziecie między innymi: słonia, świnię, rybę, kurę, zamek, palmy, drzewa czy ludzi.
Wszystko gotowe do wycięcia i zabawy.

Te dwie książeczki to naprawdę super sprawa i jeżeli czasami brakuje Wam pomysłu jak zająć dziecko w deszczowe popołudnie nie fundując mu kolejnej serii bajek. Te książki na pewno Wam pomogą.
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka