Atlas miast - Martin Haake, Georgia Cherry

Autorzy: Martin Haake,
Georgia Cherry
Tytuł: Atlas miast 
Wydawnictwo:

 

Atlas miast to ogromna książka. Pisząc ogromna mam na myśli format, który mi jest trudno oglądać, a co dopiero dziecku. Oczywiście taka forma książka ma swoje plusy i minusy, ale najważniejszy plus jest taki, że przyjemność jej oglądania jest niesamowita.
Dodatkowo wrażenie robią cudowne ilustracje i cała masa informacji pod nimi.

Atlas miast to książka, z którą w zamyśle mamy podróżować po świecie z przewodnikiem po trzydziestu miastach. Wśród nich znajdziecie:
Londyn, Sydney, Helsinki, Pragę, Toronto, Nowy Jork, Rio De Janeiro, Warszawę czy Tokio.

Wszystkie miasta są bardzo ładnie opracowane. Wśród wielu rysunków znajdziecie także informacje odnośnie tego co warto zobaczyć, co zjeść, co zrobić czy po prostu co warto o danym mieście wiedzieć.
Dzięki tej książce dziecko nie tylko jest w stanie poznać nieco zakątków miast w świecie ale także zobaczyć czym dane miejsce się różni albo jaka jest w nim kultura.
Z tym przewodnikiem można oczywiście zwiedzać świat, czemu nie. Format jest duży ale przecież w domu można zaplanować i jeszcze przed wyjazdem ustalić co zobaczymy.

Takie "domowe" podróże również mogą być cudowną przygodą i zamiast bajki na dobranoc można pofantazjować gdzie by się można było wybrać.
Jeżeli szukacie fajnego pomysłu na prezent. To polecam Wam ten tytuł.

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka